radiografie la ovare-uter pentru determinarea virginitatii | Forumul Medical ROmedic

radiografie la ovare-uter pentru determinarea virginitatii

23-09-2008
catalinabuc
Nu este medic/terapeut
catalinabuc
salut, am si eu o intrebare, va rog sa imi raspundeti. am fost cu mama la ginecolog pentru o afectiune urinara si pentru asta va trebui sa mi se faca o radiografie la ovare/uter. intrebarea mea este: din aceste radiografii, un medic ginecolog poate sa isi dea seama daca mai sunt virgina sau nu? Asta pentru ca nu vreau sa afle mama ca mi-am pierdut virginitatea. Sau, daca mint doctorul si ii spun ca inca mai sunt, poate schimba asta cu ceva modul de tratament (medicamente). va rog sa imi raspundeti repede.

Multumesc
5 comentarii
0
23-09-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
virginitatea nu poate afecta medicatia pe care o sa ti-o dea
0
23-09-2008, ora 00:00
catalinabuc
Nu este medic/terapeut
catalinabuc
dar poate sa isi da seama daca mai sunt sau nu virgina dintr-o simpla radiografie a ovarelor si/sau a uterului?
0
23-09-2008, ora 00:00
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
daca iti face radiografie, medicul este obligat sa se asigure ca nu ai o sarcina(din cauza radiatiilor nocive ptr embrionsau fat) si atunci nu nu ai cum sa minti. Daca iti face o ecografie, atunci treaba cu minciuna functioneaza pentru amandoi -mama/medic
0
23-09-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
1. Doar privind radiografia, medicul nu-si poate da seama de virginitate.
2. Radiografia simpla pentru ovare si uter este neobisnuita. Sunteti sigura ca nu e vorba de o ecografie ?
3. Daca sunteti majora, medicul este obligat de considerente etico-morale sa nu informeze pe nimeni fara acordul dv, nici macar parintii. Daca sunteti minora, problema e un pic mai complicata.
0
23-09-2008, ora 00:00
catalinabuc
Nu este medic/terapeut
catalinabuc
tratamentul pt o persoana virgina este identic cu cel pt o pers kre si-a inceput viata sexuala? nu vreau sa am probleme sa iau un tratament gresit pt k o sa mint k ink sunt virgina
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: