rana deschisa pe penis

09-01-2012
floroo
Nu este medic/terapeut
floroo
buna ziua, ma numesc florin si am 33 ani, am nevoie de ajutorul d-vstra.la varsta de 23 ani, am facut o mare prostie, si anume de a-mi introduce sub pielea de pe penis o bila de sticla, cu siguranta ati mai vazut sau auzit de tampenii de genul acesta, stiu, aveti dreptate, o idiotenie, anturajul m-am impins sa fac asa ceva in vremurile acelea.in urma cu o saptamana am decis sa o scot, din diferite motive, ok, am taiat, am scos bila, si in fiecare zi am facut spalaturi cu apa oxigenata, betadine, tetraciclina, pansament, de 2 ori pe zi.iar acum problema care ma ingrijoreaza, pielea aceea care s-a format intre bila si carne in acesti ani, acum cand am scos bila, nu mai vrea sa iasa, este precum pielea de la bataile din palma, si nici nu lasa rana sa se inchida si sa se cicatrizeze, va rog sa-mi spuneti ce sa fac, deja incep sa ma ingrijorez, nici nu sunt in tara, sa merg la medic, nu stiu ce medicament sa folosesc pt a elimina pielea acea, daca se poate lasati un nr de tel si va sun, chiar am nevoie de ajutor, astept raspuns urgent, va multumesc.
3 comentarii
0
09-01-2012, ora 18:42
RALUCA-IOANA
Nu este medic/terapeut
RALUCA-IOANA
Ati taiat dumneavoastra? Doamne dar daca neavand cunostinte de medicina sunteti constient ca putea-ti gresi?Nu aveti cum sa va tratati dumneavoastra singur.Trebuie sa va vada un medic sa va spuna ce sa faceti.Nu va juca-ti cu sanatatea sa.Nu va cert ca nu am acest drept dar totusi ati actionat gresit.Doar un medic va poate si ar trebui sa va spuna ce sa faceti.Sanatate.
0
09-01-2012, ora 18:44
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Probabil ca s-a format asa numita 'capsula'.
Aceasta este forma prin care corpul incearca sa izoleze un corp strain.
De aceasta nu cred ca ai cum sa scapi fara sa mergi la chirurgie.
Nu mai vreau sa iti spun si eu ' Cum ai facut asa ceva???' dar, ca si cum nu era destul, ti-ai mai scos bila si singur.
Nu poti merge nici in urgenta? macar intreaba la o farmacie...dar cine stie ce microb ti-ai introdus acolo, taindu-te singur!
Pana la urma tot trebuie sa mergi la un spital, daca nu vrei sa ramai fara. Se poate infecta mai rau sau chiar necroza.
Chiar nu ai avut treaba!
De ce iti dai cu tetraciclina? daca bacteria este rezistenta la asa ceva? Nu faci decat sa inrautatesti toata treaba.
Mergi la doctor sau poti sa vii in tara la sfarsit de saptamana, macar. Vinerea, de exemplu.
0
09-01-2012, ora 20:28
floroo
Nu este medic/terapeut
floroo
multumesc pt sfaturi, vreau sa mentionez ca nu este nici o infectie, nu s-a format puroi, este super curat, nu este inflamat, doar ca pielea acea nu iese afara pt a lasa rana sa se vindece, sa se inchida, astept sfat de la un dr., multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.