Rana dupa contactul sexual?

17-11-2016
Alex1996Andra
Nu este medic/terapeut
Alex1996Andra
Buna seara! E putina cam rusinoasa problema mea dar am nevoie de ajutor. Duminica seara eu si partenerul meu am avut contact sexual in timpul menstruatiei si pot spume ca a fost putin cam hard. Am simtit o usturime la intrare in vagin si cu toate astea am continuat. A doua zi dimineata aveam o usturime apasata ce tindea spre intepatura. Problema asta inca persista si deja este a treia zi si ma ustura foarte tare si la urinare. Durea o simt la intrare in vagin. Ce pot sa fac?
2 comentarii
0
18-11-2016, ora 09:14
Psiholog Pătraşcu Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pătraşcu Roxana
Nu asteptati sa treaca de la sine rana. Programati-va la ginecolog ca sa primiti tratament local pentru senzatia neplacuta si/sau pentru a preintampina alte complicatii.

Sanatate!
0
18-11-2016, ora 12:01
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
1)Nu stim de inseamna "hard" dar presupunem, adica ne gandim ca pot exista niste rani (chiar daca nu sunt vizibile) ale zonei.
2)Este de retinut ca sexul in timpul menstruatiei aduce un risc crescut de infectii/inflamatii.
Combinatia dintre cele doua de mai sus poate duce la niste probleme medicale pe care, asa cum a mentionat colega, este de preferat sa le "duceti" la doctor, imediat dupa incheierea menstruatiei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dureri după contactul sexual
  •