Rana mica maronie in zona pubiana

17-09-2006
elaaline
Nu este medic/terapeut
elaaline
De cateva zile am simtit o senzatie de disconfort in zona pubiana, apoi am vazut o pata usor maronie si nu foarte visibila.Ma manca si simt ca o arsura.Azi dimineata am vazut o rana mica in sa foarte visibila maronie si inca cateva foarte micute.Ma usutura si manca.
Acum mai bine de 3 luni am avut sex neprotejat.Dar acum cateva zile m-am si ras cu lama, insa cu lama ma rad de mai mult timi si n-am patit niciodata asta.ce ar putea fi, ce sa fac?Imi e frica sa nu fie o boala cu transmitere sexuala, e posibil sa apara acum>?
2 comentarii
0
18-09-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Foarte dificil de pus un diagnostic pe forum, doar dupa descriere.o problema este insa si de aceea te sfatuiesc cu caldura sa mergi la dermatolog, fara sa mai amini
0
18-09-2006, ora 00:00
elaaline
Nu este medic/terapeut
elaaline
da, am incercat sa-mi iau un randez-vous la un medic dar nu stiu ce sanse am sa fie prea curand, nu sunt in tara si aici e chiar greu sa iei un randez-vous urgent undeva.Deci m-am dat cu o crema numita Monistat daca cumva o cunoasteti si a inceput sa-mi treaca, mancarimi nu mai am si vad ca trece, acum in locul ala incep sa ma cojesc.Insa trebuie sa merg la medic fiindca imi este chiar teama sa nu fie ceva.As vrea sa va intreb daca mi-a trecut cu crema asta aproape credeti ca m-am si vindecat sau ca este doar ceva de suprafata?Uneori mi se umfla cate un ganglion la gat insa asta se intimpla si inainte sa am un raport sexual neprotejat si vad ca si acum este putin umflat in partea stanga doar.
Ce ma sfatuiti pana cand reusesc sa vad un medic?
Multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Iritație în zona genitală - cauze și tratament
  •