Rana sub limba

25-06-2009
alyan
Nu este medic/terapeut
alyan
Buna ziua Acum 2 luni am fost la medicul dentist care este specialiyat pe chirurgie maxo faciala si m-a operat la o masea care avea puroi la radacina.dupa operatie am ramas cu o umflatura la nivelul gingiei iar medicul m-a pus sa mi fac o radiografie in urma careia a constatat ca a mai ramas puroi. Acum 3 zile m-a taiat din nou la maseaua respectiva pentru a curata puroiul in timpul operatiei simteam mereu o durere care venea de undeva din gat spre maxilar ceea ce ma ingrijoreaza desi medicul mi-a spus ca probabil este vorba de un nerv. Dupa operatie m-am umflat foarte tare inclusiv la gat si simt durere atunci cand inghit imi simt limba umflata si sub ea se vede ceva rosu ca si cum ar fi sange e posibil sa mi se fi iritat acolo limba din cauza ustensilelor sau poate fi vorba de altceva Va multumesc
1 comentarii
0
28-06-2009, ora 01:03
DR.J
Identitate neconfirmată
DR.J
Cel mai bine se poate stabili in urma examenului clinic adica la un control la medicul care a facut operatia.Dupa operatie e normal sa te umfli si sa fii asa cateva zile.Ptr rana sau leziunea sub limba relateaza la medicul curant acest aspect.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul