Rani pe peretii vaginului

12-08-2013
Ionelamicla
Nu este medic/terapeut
Ionelamicla
Buna ziua. Am o problema ce persista de mai mult de jumatate de an. Am fost de nenumarate ori la ginecolog si nu stie ce tratament sa-mi mai dea sa urmez. Ultima data m-a diagnosticat cu traumatism vaginal doar pentru ca nu mai stia cum sa numeasca problema. Dupa fiecare contact sexual imi apar rani care sangereaza la intrarea in vagin. Pur si simplu crapa pielea si sangereaza. Nu e vorba nici de lubrifiere nici de miscari agresive. La cea mai mica atingere pielea se deschide si sangereaza. Am incercat si creme vaginale si ovule si ceaiuri si nici un rezultat. Ce poate fi?
2 comentarii
0
13-08-2013, ora 18:15
Lisa00
Nu este medic/terapeut
Lisa00
Vad ca nimeni nu da raspunsuri nici la mine nici la tine da is sute de vizualizari, nici medici nu mai intra sa dea raspunsuri.
Legat de problema ta nu stiu nu am mai auzit asa ceva, daca ai fost la gine banuiesc ca ai facut Papanicolau si analiza de secretie sa excluzi o BTS. Tot timpul ai avut aceasta problema sau a aparut de curand??
Iti doresc multa sanatate!
0
13-08-2013, ora 20:23
Ionelamicla
Nu este medic/terapeut
Ionelamicla
Problema a aparut de vreo jumatate de an dar inainte nu am avut nici un fel de problema. Am facut Papanicolau si a iesit bine. Analiza de secretie inca nu am facut nu stiu de ce a amanat ginecologul meu. Dar asta e urmatorul pas cu siguranta pentru ca nu mai stiu ce sa fac. Sanatate multa si tie!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.