ranirea in zona testiculelor

10-02-2010
angy_marina19
Nu este medic/terapeut
angy_marina19
Buna ziua, un prieten de-al meu a fost lovit din greseala in zona testiculelor cu un obiect de lemn, mai exact sub testiculul drept. In primele zile ii aparuse o vanataie, dar acum zice ca i-a trecut vanataia, dar simpte ceva ca un fel de "zgarci", ca si cum s-ar fi rupt ceva acolo. A spus ca nu il mai doare, dar il ingrijoreaza ca simte "zgarciurile" alea. Mi-a spus ca nu e ranit nici un testicul, ci rana a fost putin mai jos de testicul. Credeti ca s-ar putea agrava? Ce poate fi ceea ce simte el?
6 comentarii
0
10-02-2010, ora 12:47
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Exista un remediu homeopat f. efectiv pentru astfel de probleme.
0
10-02-2010, ora 13:17
angy_marina19
Nu este medic/terapeut
angy_marina19
imi poti da detalii? te rog
0
10-02-2010, ora 13:31
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
aţi putea merge să îl vadă medicul de familie, îşi va da seama dacă e vorba de o simplă vânătaie sau a fost o ruptură musculară
0
10-02-2010, ora 18:36
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In afara de vanataie s-a mai intamplat ceva? Umflatura, durere, etc ?
Obiectul a fost ascutit, rotung ?
0
10-02-2010, ora 21:03
angy_marina19
Nu este medic/terapeut
angy_marina19
Pai era spatarul unui scaun, deci era un leat drept, nu era ascutit, nici rotund. Sa si umflat putin si l-a si durut. Dar acum nu mai e nici umflat, nici dureros, nici vanat. Dar mi-a pus ca la atingere simte un fel de durere.
0
11-02-2010, ora 17:49
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Poate sa incerce remediul homeopat "Arnica CH15" de la o farmacie homeopata, 1 x pe zi se suge cate o granula timp de 5-10 zile sau pana la disparitia senzatiei. Daca remediul este potrivit se va remarca destul de repede.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •