Ranirea timpanului?

08-04-2016
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
Buna ziua! Am fost ieri la ORL datorita unor dureri la nivelul urechii. Acolo m-a consultat foarte superficial si mi s-au facut spalaturi cu apa de la robinet. M-au chemat astazi la consult din nou si iar mi-au facut spalaturi. Problema este ca ma doare urechea foarte tare si am bagat putin degetul si am scos ceva lichid mai rosiatic. Se poate sa-mi fi ranit timpanul in timpul spalaturii? Tin sa precizez ca acel doctor are o imagine foarte proasta in orasul meu. Multumesc de raspuns d-le doctor!
5 comentarii
0
08-04-2016, ora 11:48
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
posibil este doar o otita externa
NU se fac spalaturi..decat doar cu solutii cu alcool sau se aspira cu un aspirator.. in cab ORL
cred ac e cazul sa mergi la alt medic ORL
0
08-04-2016, ora 20:31
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
domnule doctor a inceput sa sangereze urechea unde s-a facut spalatura. e posibil sa mi se fi perforat timpanul? E normal ca asistenta sa faca aceste spalaturi?
0
08-04-2016, ora 20:47
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
si la aplecarea capului aud o pocnitura ciudata...tin sa va mai spun ca la a doua spalatura a iesit ceva bucatele albe de ceva.. ce poate fii?
0
08-04-2016, ora 21:24
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
o otomicoza...
0
08-04-2016, ora 21:24
alexis951
Nu este medic/terapeut
alexis951
am si ametit cand mi-au facut spalaturile prima data. Deci sangerarea nu este datorita perforatiei? Sunt fooarte stresat de cand am vazut acel sange
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: