RASPUNS URGENT!! Posibil chist?

05-05-2015
Andreea1011
Nu este medic/terapeut
Andreea1011
RASPUNS URGENT!!! Buna. Acum aproape 3 ani am avut un chist normal, pt care am facut tratament si apoi nu am mai avut probleme. In schimb de 2-3 luni ciclul imi vine cam neregulat (mai repede cu 3-5 zile), simt dureri in unele pozitii sexuale, iar acum de cateva zile am avut o sangerare nu foarte mare, anormala, inainte cu 9 zile de ciclul menstrual, si am crezut ca imi va veni ciclul. Dar de atunci (de aproape o saptamana) nu mi-a venit ciclul si simt dureri cateodata mari in zona uterului si in partile laterale. Am avut contact sexual inainte cu 5-7 zile de ziua in care am avut sangerarea dar am facut cu prezervativ si am verificat mereu si nu s-a rupt sau orice altceva pt ca sunt ft atenta la asta. Chiar i-am spus iubitului, chiar daca avea prezervativul pus, sa ejaculeze afara, nu in timp ce este in vagin. Deci eu nu cred ca ar fi vorba de o sarcina. Ce poate fi? Poate fi din nou un chist? RASPUNS URGENT!!!
4 comentarii
0
06-05-2015, ora 17:05
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sarcina nu, dar trebuie un consult ginecologic amanuntit sa verifice daca e un nou chist.

Ati luat anticonceptionale pt tratarea fostului chist ?
0
06-05-2015, ora 22:56
Andreea1011
Nu este medic/terapeut
Andreea1011
Mi-a spus ginecologul atunci sa iau dar am decis sa nu iau ca am auzit ce dezavantaje au, oricum in cateva luni nu am mai avut chist aproape deloc pt ca am facut un control si la rinichi si s-a vazut asta si pe ecran. Maine am control la ginecolog, sper sa nu fie nimic grav...
0
07-05-2015, ora 18:59
Andreea1011
Nu este medic/terapeut
Andreea1011
Am fost la ginecolog si mi-a spus
ca am un chist de 4 cm in dreapta si un ovar polichistic cu chisturi de 2 cm, 3
cm etc. Mi-a prescris un tratament + 3 luni anticonceptionale.
0
07-05-2015, ora 19:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
V-am trimis mesaj privat.

Casuta verde sus. Apasati Modificati profilul dv. si apoi Mesaje.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.