Reacții adverse la Diane 35?!

14-10-2017
Gabiiiii
Nu este medic/terapeut
Gabiiiii
Buna. La recomandarea medicului am început sa iau Diane 35 (pt a trata un chist pe Unul dintre ovare).Le-am început in prima zi a ciclului (care coincide cu prima zi a menstruației), si practic Diane35 mi-a stopat menstruația. Adica am avut doar o zi de menstruație, si aceea sub forma unei pete maronii. Ar trebui sa iau Diana 35 Timp de 3 luni, dupa recomandarea medicului. Insa dupa 2 sapt de la începerea lor, ma îngrijorez pt ca ma dor f tare sânii. Simt ca durerea e localizata in multe zone ale sânilor si e de tipul durerii ca cea resimțita in urma loviturilor. Absolut sigur, nu m-am lovit. Dar asa este durerea pe care o simt. Deci nu e doar o simpla tensiune. De asemenea, uneori am o senzație de febra la nivelul sânilor, sunt calzi spre fierbinți. tot la recomandarea medicului folosesc pt o sapt niște ovule Ginexid.Cand am introdus al 5 lea ovul (in a 5a zi) am simtit in vagin ceva neobisnuit. Parca as fi simtit ovarele ca fiind inflamate, umflate. Mai am vreo 7-10 comprimate din Diane 35 pana la terminarea cutiei. Nu stiu daca astea sunt reacții adverse si trebuie sa le opresc sau daca cumva am simptomele astea din cauza ca mi s-a oprit forțat menstruația odată ce am început sa iau Diane 35. Nu stiu nici daca sa continui sa iau, asa cum mi-a recomandat medicul, timp de 3 luni sau Nu.Nu stiu daca sunt utile pt Micșorarea acelui chist sau daca mai mult imi fac rau. M-ar ajuta părerile voastre. Cu atat mai mult recomandările unui medic daca este pe forum. Oricum am o programare la medic peste 4 zile. Insa stau cu emoții pana atunci.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul