Reactii dupa tratarea unui cancer ovarian

12-01-2010
Ylla
Nu este medic/terapeut
Ylla
In luna august 2009 am efectuat a opta serie de citostatice pentru un cancer ovarian seros st II a.In septembrie markerul CA 125 a fost 4.3, iar rezultatul la CT cu fereastra de os a fost normal.In decembrie au inceput dureri de muschi, de articulatii si teminatia coloanei( coccis).Durerea din coloana coboara in jos pe piciaore care imi si amortesc.Mainile noaptea ma dor iar dimineata palmele sunt umflate, daca fac un efort cu ele imi apare in axila o durere puternica ce iradiaza in sani si in muschiul bratului iar palmele se umfla.Am facut iar markerul care a iesit normal 3, 7.Mi s-a spus ca sunt reactii secundare la chimioterapie si am luat ibuprofen si piafen.La inceput durerea aparea seara, in cursul noptii, dar acum am si ziua.Imi este foarte greu si imi creeaza o stare generala proasta pentru ca durerea imi circula prin corp iar medicamentele prescrise nu mai au efect.Am momente cand ma doare tot corpul si am o senzatie in maini si picioare parca ar fi un curent ca la fizioterapie, ca niste furnicaturi.
1 comentarii
0
13-01-2010, ora 17:22
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Incercati sa va detoxifiati, sangele si corpul dvoastra este inca plin de citostatice:
folositi
a) ceai de galbenele
b) un amestec de ceai din coada calului, flori sau frunze de soc, urzica si curmale uscate taiate marunt
c) evitati cafeaua, laptele, carne cat mai putina, proteine, zahar, alune, margarina (unt in loc de margarina), lucrurile acidulate si acre, mancati fructe, legume numai gatite, cereale integrale.

c) O cura de detoxifiere homeopata generala pt. ficat.
O granula de Nux vomica Ch15 remediu homeopat de 2 ori pe saptamana (alternant cu Sulfur CH15
O zi un remediu, o zi pauza, dupa care celalat remediu si dupa care din nou o zi pauza.
Se poate face ca. 3-4 saptamani dupa care o pauza. In caz ca face f. bine se poate prelungi.
Se suge cate o granula sub limba, nu se inghit !

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.