reactii la antibiotic: durere in partea stanga, putin mai jos de stomac

13-02-2009
needhelp
Nu este medic/terapeut
needhelp
in ultima perioada tratamentul cu biseptol sau antibiotic care sunt nevoita cateodata sa le iau, imi da dureri in partea stanga putin mai jos de stomac, pare a fi zona intestinala.
se pare ca nu mai pot lua anitbiotice cand am nevoie, desi luam doza slaba pt copii.
va rog o parere despre acest simptom.
6 comentarii
0
14-02-2009, ora 06:54
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna dimineata!
In general, medicamentele (in special nootropicele si antibioticele) provoaca in stomac hiperaciditate. Hiperaciditatea in timp, provoaca gastrita si nu numai. Durerile de stomac pot fi provocate datorita cresterii aciditatii, iar aceste dureri pot fi simtite in zona intestinala prin iradiere.
Pt. ce folositi antibioticele? Pt. probleme strict feminine? Puteti inlocui aceste antibiotice cu un produs natural, produs care are atat efect antibacterian, cat si antiviral, marindu-va in acelasi timp si imunitatea.

Numai Bine si multa sanatate!
0
14-02-2009, ora 08:37
needhelp
Nu este medic/terapeut
needhelp
multumesc pt raspuns Nick.
acum am putina infectie la un molar si mi-a prescris doctorul Rovamycine, dar nu merge dupa a doua pastiluta a inceput sa ma doara, ca o usturime, nu inteleg.sunt asa de puternice medicamentele acestea
cu greu m-am obisnuit cu biseptolul dar am respectat si reteta doctorului si am luat si Activit totodata pt protectie si tot am probleme.nu eram asa inainte dar parca si medicamentele erau altfel
nu stiu ce sa fac :(
0
14-02-2009, ora 09:38
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cu multa placere!

Pt. stomac, foarte bun este ceaiul de galbenele, sunatoare si flori de salcam. Inlatura hiperaciditatea si are un efect reconfortant. Se bea de 3 ori pe zi, inainte de masa cu 30 de minute.

Pt. infectia molarului, puteti folosi ulei esential de Ti Tree (Melaleuca alternifolia), Frunzele acestui arbore, sunt folosite din cele mai vechi timpuri de bastinasii din Australia, datorita efectelor antibacterane, antivirale si antifungale. este fantastic de bun si poate fi folosit prin intermediul inhalatiilor, compreselor sau cel mai bine, puneti 5-10 picaturi in mancare.
-----------*

Inlocuieste cu succes antibioticul, si are avantajul ca bacteriile, virusii sau fungusii, nu dezvolta rezistenta, asa cum se intampla in cazul antibioticelor.

Numai Bine si o zi superba:)

(*modificat de admin)
0
14-02-2009, ora 09:51
needhelp
Nu este medic/terapeut
needhelp
oh da, acesta este un raspuns foarte bun.apreciez interesul pe care l-ati dat comentariului meu si imi permit sa va urez si eu happy valentine's day.
1
14-02-2009, ora 09:58
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Va multumesc frumos!
O zi superba si cat mai multa beatitudine :)
0
21-09-2016, ora 23:58
PAndrei
Nu este medic/terapeut
PAndrei
Ce mai faci draga Mr Nick ? Numai bine iti doresc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: