reactii neoro vegetative

10-09-2006
apter33
Nu este medic/terapeut
apter33
sufar de aceste simptome din 1996, am 22de ani.In 1995 am avut un accident rutier dar traume nu am avut.am simtit asa o senzatie ca parca sunt in vis si ameteli dar miau trecut.peste jumate de an au inceput sa apara diverse simptome.la inceput niste spasme la ochi vedeam ca prin ceata, senzatiide citeva clipe, apoi au inceput sa ma dea in calduri la spate si dupa cap slabiciuni.puternice, chiar cadeam pe jos, numi perdeam conostinta insa tare mi era somn parca eram in vis.au mai aparut apoi si nelinestea tahicardie, frica diverse senzatii pe care nici nu le inteleg.mam tratat multa vreme si de nevroza si de reactii neurovegetative, frica insa nuprea mau ajutat.acuma lupt si eu psihologic si cu benzodiazepinele pentru trai.poate sa fie cegva ce nu a fost descoperit de medici? vreun nerv apasat sau altceva, fiindca deseori simt durere puternica dupa cap in regiunea cervicala
1 comentarii
0
12-09-2006, ora 00:00
Diana W.
Nu este medic/terapeut
Diana W.
V-as sfatui sa va faceti un control medical amanuntit pentru a inlatura orice posibilitate a unei probleme de ordin fiziologic ramasa in urma accidentului rutier.
Daca nu exista astfel de afectiuni, atunci se poate spune ca simptomele descrise de dumneavoastra sint consecinta unei tulburari de stres posttraumatic cu atacuri de panica aparuta din pricina socului accidentului, caz in care problema este psihologica si se poate ameliora sau rezolva cu ajutorul unui psihoterapeut.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.