Recomandare doctor neurochirurg București care se ocupa de compresie vascular nervoasă

11-05-2017
mihay31
Nu este medic/terapeut
mihay31
Am făcut un rmn și mi-a ieșit o compresie vascular nervoasă
Mai exact bucla aica pune presiune pe nervul vestibular
Și aș dori și eu o recomandare unui doctor neurochirurg
10 comentarii
0
11-05-2017, ora 09:58
ralu-
Nu este medic/terapeut
ralu-
Buna!Ce simptome aveai de ai facut RMN?Si ai facut RMN cu subs.de contrast?
0
11-05-2017, ora 11:06
ralu-
Nu este medic/terapeut
ralu-
Ma intereseaza deoarece ma cofrunt cu niste simptome de aproape 4 luni si nu reusesc sa gasesc cauza(am fost la multi medici).Si eu am facut RMN cerebral dar fara subst.de contrast si am inteles ca nu se vad vasele de sange.
0
11-05-2017, ora 17:29
mihay31
Nu este medic/terapeut
mihay31
Mai multe simptome :arsuri, intepaturi, furnicaturi, pulsatii, amorțeli, zgomote în urechi, ametesc în spatele rădăcini nasului
0
11-05-2017, ora 18:05
ralu-
Nu este medic/terapeut
ralu-
Off aceleasi simptome le am si eu si nu imi da nimeni de capat.Am fost la 2 neurologi, 2ORL-isti, la endocrinologie, oftalmologie si nu am nici un diagnostic.Ai facut RMN cu subst.de contrast?Eu am facut fara.Iti multumesc ca mi-ai raspuns, nu stiu ce sa mai fac.Eu am tiuitul in cap pwrmanent iar noaptea e insuportabil.
0
11-05-2017, ora 21:34
mihay31
Nu este medic/terapeut
mihay31
Pur și simplu nu știu ce analize să mai fac și unde să mă duc pentru a putea scăpa de aceste probleme.
Ce analize îmi recomanzi sa mai fac
Unde îmi recomanzi să mă duc
0
12-05-2017, ora 06:53
ralu-
Nu este medic/terapeut
ralu-
Te inteleg perfect, sunt in aceeasi situatie, eu sunt buimaca tot timpul iar vajaitul din cap e permanent.Mai nou am si un tremor in corp.Le spun doctorilor si ei se uita la mine si imi prescriu vitamine.De 4luni ma confrunt cu aceste simptome si am nu mai suport.Imi pare rau ca atunci cand am facut RMN cerebral mu am facut si angioRMN.Ce ti-a racomandat dr.in urma RMN?Ai fost la neurolog cu rezultatul?
0
12-05-2017, ora 07:22
ralu-
Nu este medic/terapeut
ralu-
Eu vreu sa mai fac o ecografie Doppler cervical si angioRMN si daca nu gasesc nici o solutie plec la Bucuresti, eu sunt din provincie.
0
12-05-2017, ora 14:24
mihay31
Nu este medic/terapeut
mihay31
Am fost și la neurologie și la neurochirurgie și tot degeaba
De acea caut un neurochirurg care să de ocupe mai amănunțit
0
12-05-2017, ora 14:41
ralu-
Nu este medic/terapeut
ralu-
Da, nu stiu ce sa iti spun, intereseazate pe internet de un neurochirurg bun.Nu ti-a recomandat nici un tratament?
0
13-05-2017, ora 07:52
ralu-
Nu este medic/terapeut
ralu-
Poate mai intri si imi spui si mie ce ai mai facut
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.