reflux-esoga gastroesofagian

14-06-2016
emmilia
Nu este medic/terapeut
emmilia
buna ziua ! am si eu o bebita de 5 luni a fost diagnosticata cu reflux gastro-esofagian de fapt sa incep cu inceputul mam uitat pe un forum cu mamici si am vazut multe care sa plangeau de simptomele bebelusilor lor diagnostigati cu acest reflux eu una nu am mai auzit de asa ceva realizand ca si bebita mea are aceste siptome (regurgiteaza des sugita la fiecare regurgitare se inconvoaie e iritata are tulburari de somn uneori plange prin somn se screme ca si cum ar vrea sa faca treaba mare noaptea e agitata se linisteste doar daca ii dau sanu etc)si app mia facut o data caca cu firicele asa mici zici ca era marar de culoarie maro, am fost la doamna pediatra si mia sp ca are reflux gastroesgagian dar nu mia specificat de ce tip este mia dat sai dau nexium 10 mg3/4plic pe zi si gaviscom nourisson dumneaiei spunand ca in tara nu se gaseste, astept ziliele acestea sa-mi vina siroplelul, si as vrea sa va cer parerea daca este bun tratamentul???.Va multumesc mult mult astept cu nerabdare sa-mi raspundeti.Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum acționează bicarbonatul de sodiu asupra arsurilor gastrice?
  • Medicamentele antiacide asociate cu risc crescut de deces
  • Efectele adverse ale medicației anti-acide la sugari
  • Medicamentele împotriva acidității gastrice pot favoriza apariția bolilor hepatice
  • Alimente care pot provoca reflux și probleme digestive
  • Refluxul gastric în timpul somnului - cauze, tratament și recomandări
  • Tratament pentru reflux gastroesofagian - medicamente și remedii
  • Arsurile gastrice - cauze, tratament, dietă, remedii și sfaturi
  •