reflux gastroesofagian??!!

27-01-2013
gaby2709
Nu este medic/terapeut
gaby2709
buna seara..

de ceva vreme am niste stari f ciudate si anume imi vine mancarea inapoi, uneori imi vine o aciditate pe gat si in gura, atunci cand imi vine mancare inapoi simt si niste dureri in gat(daca le pot numi asa).dureri de stomac am f rar...am fost la medicul de familie si mi-a dat nexium..joi sunt programata la gastroenterolog...intrebarea este..s-a mai confrutat cineva cu astfel de probleme, este de la reflux...cand mananc ceva acid sau afumat parca ma strange ceva de gat, am si un nod un gat..offf..nu stiu ce sa mai zic...
3 comentarii
0
27-01-2013, ora 21:35
maraanton
Nu este medic/terapeut
maraanton
sa fie o gastrita ? dar din cate stiu gastrita da si dureri de stomac.. adica la mine asa s-a manifestat..eu am fost la dl doctor Paul Dragomir, am luat un tratament, e ok acum, insa am grija in general la ce mananc. Multa sanatate!
0
27-01-2013, ora 21:45
gaby2709
Nu este medic/terapeut
gaby2709
da, durerile sunt f rare..pe mine ma deranjaza regurgitatile astea care apar..
0
02-07-2013, ora 14:24
irinatarata
Nu este medic/terapeut
irinatarata
buna ziua, vreau si eu o informatie daca ma puteti ajuta.din 2009 cand am facut acel blocaj respirator si dupa pumnii primit in spate ca numai respiram am facut si un reflux gastroesofagian.in faculatate am facut ulcer gastroduodenal.dar de atunci au trecut vreo 15 ani.atunci am facut tratamnet cu zantac calmogen malox si regim strict.medicul mi-a spus ca e pe fond de stres.ddin 2009 am ramas cu o tuse seaca care numai trece.eu nu pot face endoscopie pt ca-mi este rau.dar am fost la medic si i-am spus simtomele si el mi-a spus ca am un reflux gastroesofacian.sunt zile cand dupa ce mananc incepe o tuse atat de puternica ca pana nu vars nu se opreste.am luan nexium, emanera dar degeaba.as vrea sa iau ceva natural.va rog ajutai-ma.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Medicamentele antiacide asociate cu risc crescut de deces
  • Efectele adverse ale medicației anti-acide la sugari
  • Medicamentele împotriva acidității gastrice pot favoriza apariția bolilor hepatice
  • Alimente care pot provoca reflux și probleme digestive
  • Refluxul gastric în timpul somnului - cauze, tratament și recomandări
  • Tratament pentru reflux gastroesofagian - medicamente și remedii
  • Arsurile gastrice - cauze, tratament, dietă, remedii și sfaturi
  •