relatii in urma unei operatii? Rog raspunsul unui doctor!

06-01-2011
PAPUSIKVIO
Nu este medic/terapeut
PAPUSIKVIO
cu 2 ani in urma am suferit o operatie la coloana, in urma careia mi s-au inlocit 2 inele si s-au extras ciocuri.
doctorul mi-a spus sa nu intretin relatii conjugale cel putin 1 an, dar nu mi-a spus si dupa cat timp este in regula si acum imi este teama sa nu mi se agraveze starea.
Mentionez ca am si osteoporoza si am 53 de ani.
Imi cer scuze daca nu este chiar sectiunea potrivita pentru acest subiect, dar astept un raspuns, va rog! multumesc
2 comentarii
0
06-01-2011, ora 21:13
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Din moment ce au trecut 2 ani de la interventie si din moment ce osteoporoza nu prezinta contraindicatie de activitate sexuala, rezulta ca nu sunt motive sa va abtineti.
0
08-01-2011, ora 11:51
PAPUSIKVIO
Nu este medic/terapeut
PAPUSIKVIO
Este adevara, medicul nu mi-a spus ca ar exista contraindicatii, dar am avut o incercare acum 3 luni in urma si dupa, am ramas cu o durere la soldul stang.
Imi este teama sa nu dizloc inelele, sunt asezate unul langa celelalt, ma gandesc sa nu exercit presiune asupra locului respectiv. Nu stiu cum sa reactionez
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici