relatii intime destul de rare, cu partenere diverse + ejaculare intarziata | Forumul Medical ROmedic

relatii intime destul de rare, cu partenere diverse + ejaculare intarziata

24-12-2007
mazilu dan
Nu este medic/terapeut
mazilu dan
Buna ziua. Am 29 de ani, necasatorit, relatii intime destul de rare, cu partenere diverse.Ajung foarte greu la orgasm si implicit ejaculez tardiv, dupa minim 30-40 minute. Mentionez ca nu am tulburari erectile, mentinandu.mi pe toata durata actului sexual ERECTIA. Inainte de actul in sine, am o secretie in cantitate mica, clara, filanta, probabil a unor glande bulbouretrale post-prostatice, secretie care nu ma deranjeaza, dar nu stiu daca e normala.
Doresc sa stiu daca ejacularea aceasta tardiva nu e semnul vreunei boli metabolice, intrucat o am cam de doi ani sau poate fi semnul cxa nu mai sunt asa de tanar?
va multumesc.
7 comentarii
0
24-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
problema majora la barbati este ejacularea precoce. Esti un fericit care poate sa se bucure de un act sexual prelungit fara eforturi si tehnici speciale...profita de situatie, fa ca partenera sa se simta bine si atunci o sa te simti si tu bine...
0
25-12-2007, ora 00:00
mazilu dan
Nu este medic/terapeut
mazilu dan
multumesc de raspuns, insa pentru mine devine o povara in a ejacula, adica am avut cateva acte in care nu am realizat-o. Ma tortureaza ideea ca de acu in colo voi ejacula din ce in ce mai greu. Cantitatea de sperma mi se pare normala, fara abateri fiziologice.
0
25-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Ai face bine sa nu te gandesti la aceasta problema, devine ca un fix, care o sa te domine si nu o sa te lase sa te bucuri de veata.
Durata de 30- 40 min e normala, un act sexual si de cateva ore e bun, o sa apara o persoana cu anumita forma a vaginului si cu anumite miscari care o sa te faca sa te simti bine si sa ejaculezi.
Nu te agita, nu exagera problema si incearca sa nu te gandesti la acta in timpul actului sexual, cauta puze in care sa te simti bine.
0
04-06-2008, ora 00:00
Playa4life
Nu este medic/terapeut
Playa4life
Buna ZIua! Din pacate (daca pot spune asea) la 21 de ani si eu sufar de aceeasi problema.In ultima perioada chiar am inceput sa ma cert cu prietena din aceasta cauza si nu stiu ce raspunsuri sa-i mai ofer.Cert este ca si dupa 2 ore nu pot sa ejaculez si deja devine oarecum stresanta problema :(
0
07-02-2009, ora 03:36
rusvasile
Nu este medic/terapeut
rusvasile
Buna seara! am 20 de ani si din pacate am si eu o problema.seamana cu a lui playa4life.problema este ca nu pot ejacula.sincer nu am ejaculat niciodata cand am facut sex :( iar problema devine stresanta.pot face 2, 3 ore si tot nu imi vine:( ce se intampla?sper sa imi raspundeti va rog, un sfat!! ?Va Multumesc anticipat.
0
16-04-2009, ora 13:37
lisa2008
Nu este medic/terapeut
lisa2008
Buna. Am si eu o problema: partenerul meu cu care am o relatie serioasa, de vreo doi ani nu mai poate ejacula, cu toata stradania si inventivitatile... nimic, erectie exista dar fara ejaculare. Exista vreo solutie? Ma puteti ajuta? Multumesc.
0
12-12-2010, ora 09:44
Liviu4
Nu este medic/terapeut
Liviu4
Hello.. am 24 de ani si am aceasi problema si o am de la varsta de 18 ani, nu am reusit niciodata sa ejaculez in timp ce faceam sex, de obicei erectia ma tine cam 30-40 de min iar dupa care incep sa ma frustrez si sa imi pierd interesul si nu cred ca acest lucru ma face sa ma simt un "norocos", momentan problema a devenit mult mai serioasa din cauza ca prietena mea cu care am o relatie serioasa a inceput sa creada ca e vina ei.. lucru care ne face sa ne certam, va rog daca puteti sa imi dati un sfat, o solutie, un tratament orice..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: