Remedii Otravire

03-03-2010
mvr
Nu este medic/terapeut
mvr
In septembrie 2002 am fost otravit, cel mai probabil cu otrava pentru soareci (probabil stricnina, deoarece in timpul durerilor groaznice mi se stramba involuntar fata).
Simptome imediate (zile/saptamani): tubul digestiv, in special stomacul, era "ca dupa razboi" (revenindu-si cat de cat in timp), lipsa putere fizica si intelectuala, inflamare ficat (n-am mai putut sa mananc decat portocale o perioada, pana mi-am mai revenit, cu regim strict, tratamente naturiste etc.), caderea masiva a parului, probleme rinichi etc.
Simptome care au ramas in timp si pe care le am si in prezent: hipertensiune, ficat afectat, diaree zilnica (aproape zilnica), probleme rinichi (dureri atroce la stres etc.), insomnie, capacitate scazuta de efort fizic si intelectual etc.
Va rog sa-mi spuneti daca exista vre-un tratament (varsta: 40 ani).
Va multumesc!
2 comentarii
0
03-03-2010, ora 10:23
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Bun ziua, exista tratament homeopat care este eficace, naturist si fara efecte adverse.
Mergi asadar la un medic homeopat bun si cu experienta. Iti recomadn pe Dr. Silvia Nedelcu si Ileana Randasu in Bucuresti. Consultaia costa in jur de 90 RON iar remediile sunt f. ieftine (6-18 RON)

Ceaiul de galbenele si mancatul de migdale dulci (de 2-3 ori pe zi cate 3-4 ) ajuta la detoxifierea ficatului.
Pt. diarea cronica, insomnie si detoxifiere ia Sulphur CH12 si Nux vomica CH12, sunt remedii homeopate.
Se gasesc la farmacii homeopate (nu la toate !) sub forma de granule, un tub costa 6 lei.
Ia o zi Sulphur, o zi pauza si dupa aia Nux vomica, o zi pauza. si repeta asta de 5-6 ori si te va detoxifia.
Se sug cate 1-2 granule sub limba, separat de mancare si bautura. Evita cofeina cat poti in acest timp.
Sulphur si Nux vomica sunt printre altele si antidoate de stricnina.
0
04-03-2010, ora 11:23
mvr
Nu este medic/terapeut
mvr
Multumesc foarte mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.