Remotiv si efectele adverse

26-03-2014
andreeea16
Nu este medic/terapeut
andreeea16
As vrea sa ma apuc sa iau Remotiv, pentru ca am inteles ca este pe baza de sunatoare si nu are atat de multe efecte adverse.Eu am refuzat sa iau tratamentele prescrise de medici de frica efectelor adverse cum ar fi ingrasatul si caderea parului, insa nici asa nu pot continua.

Vreau sa stiu daca a luat cineva Remotiv, sau daca acest medicament are ca efect advers luarea in greutate si caderea parului ca celelalte depresive.

Multumesc.
2 comentarii
0
26-03-2014, ora 14:49
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
Sunt citeva topicuri referitoare la Remotiv, fiecare isi spune parerea in functie de cum s-a simtit dupa utilizarea lui sau dupa crezul care il are:

http://forum.romedic.ro/prod/depresia_si_anti-depresivele_019720.html

http://forum.romedic.ro/prod/A_incercat_careva_REMOTIV_?_031463.html

Exista capsule sau comprimate care le poti lua ca supliment sau remediu homeopat care are un mod de administrare mai cu atentie si citeva conditii de indeplinit ca sa fie functionabil.
Poti opta spre capsule cu planta pulbere, o tii sub limba citeva minute si apoi o inghiti, numai daca poti face asa, daca nu, ramai la procedura standard.

Intotdeauna cind esti nelamurita asupra a ceva, nu te opri la prima parere, nici la a doua, in final afla singura cam ce ti-ar aduce beneficii.
Daca simti nevoia sa iei ceva pt.ca asta e tendinta in astfel de situatii, poti incerca Sunatoarea si organismul tau singur iti va da raspunsul.
Combinata cu substante psihiatrice da reactii adverse, la plante nu este potrivit acest termen ci la chimicale.
La virsta ta este total neadecvata provocarea creierului cu astfel de substante, adultii le suporta si le tolereaza mai bine, tu trebuie sa te maturizezi in mod natural la toate nivelele.

Draga Andreea, nu numai ca nu-ti va cadea parul si nu te va ingrasa ca celelalte DEPRESIVE(bine spus asa pt ca, , anti, , e pus la intimplare), dar cindva Sunatoarea era folosita in multe afectiuni prea putin pomenite azi:

http://www.click.ro/lifestyle/sanatate/sunatoare-remediu-afectiuni_0_1236476371.html
0
08-04-2014, ora 23:19
anamon
Nu este medic/terapeut
anamon
Nu intotdeauna medicamentele dau efecte adverse. De exemplu, eu iau de un an cipralex si nu am nici un fel de probleme.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Rezistența la antidepresive ar putea avea legătură cu metabolismul
  • Un pas important în combaterea efectelor negative ale tratamentului antidepresiv
  • Antidepresivele pot slăbi rezistența oaselor prin încetinirea regenerării lor
  • Este permis alcoolul dacă iau antidepresive?
  • Cum acționează antidepresivele?
  • Antidepresivele pot fi luate în sarcină?
  • Antidepresivele sunt compatibile cu alăptarea?
  •