respir doar pe gura si sforai ingrozitor

23-12-2010
mnmarcel
Nu este medic/terapeut
mnmarcel
am 47 ani si de la varsta de 10 ani cind am fost operat de polipi si amigdalite am incepu sa respir doar pe gura si sforai ingrozitor daca as respira pe nas simt ca nu am aer de ajuns ce trebuie facut?
4 comentarii
0
26-12-2010, ora 18:00
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Persevereaza.Timp de doua saptamani ziua trage aer doar pe nas si da-l afara pe gura...la inceput va fi mai greu, ai senzatia ca nu poti daca nu tii deschisa gura, ai senzatia ca nu ai suficient aer, ca te sufoci, dar nu te da batut.controleaza CU CALM acest ritm, nu renunta, organismul se obisnuieste in cateva zile si vei reusi sa respiri doar pe nas si cu gura inchisa, fara probleme, involuntar.
0
18-01-2012, ora 20:19
monica88
Nu este medic/terapeut
monica88
buna seara.ammaimulte nedumeriri in cazul pneumatoraxului.prietenulmeu are 22 ani si a avut o complicatie la plaman. mentionez ca e fumator si intr-ozi a avut o durere in piept si apoi pe noapte a avut insuficienta respiratorie, fapt care l-a determinat sa meraga la spital.suntem din dorohoi, a fost la noi si doctorii i-au spus sa mearga la bt, de acolo a fost trimis la iasi.a avut o interveniti in care i=a bagat un tub si la capat o sticla de plastic.s=a vindecat insa tot timpul acesta a fumat si inca fumeaza.cateodata simte ca il inteapa in piept si respira mai greut, este posibil sa reapara aceeasi problema?exists vreun tratament care sa il i=a in momentul cand are aceste simptome? va rog sa=mi rasp sincer, ast parerile si sfaturile dvs.
0
19-01-2012, ora 10:56
mnmarcel
Nu este medic/terapeut
mnmarcel
as dori ma i multe informati despre rinosinuzita ceva gen simtome tratament etc..
0
20-02-2012, ora 13:04
mnmarcel
Nu este medic/terapeut
mnmarcel
as dori sa stiu in cazul unei operati deviatie de sept cum se recomanda a fi facuta clasica sau endoscopic cu anestezie locala sau totala ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.