Respiratie greoaie, tuse, palpitatii.

06-11-2009
gabi_macsim
Nu este medic/terapeut
gabi_macsim
Am o tuse seaca de ceva vreme (2-3 saptamani) care nu a cedat inca (de 3 zile) dupa tratament si cu antibiotice.Tusea este insotita si de o usoara febra, usoare dureri de cap si mai ales palpitatii. Cand vorbesc am senzatia ca ma inec si trebuie sa ma opresc un timp, dupa care sa reiau discutia. Am fost la medicul de familie si mi-a prescris Ospamox 1000, paracetamol Sinus, Eurespal, Trachisan. Nicio ameliorare. Vreau o sugestie. Ce anume ar putea fi ?
4 comentarii
0
06-11-2009, ora 16:22
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca corpul simte nevoia de tuse este din cauza ca doreste sa elimine ceva si din cauza ca exista si un motiv sufletesc care a declansat aceasta tuse.

Medicamentele chimice luate nu numai ca nu functioneaza vindecator dar iti intoxifica si ficatul care este legat direct de plamani. Afectiunile la ficat afecteaza plamanul si viceversa. Deci iti faci rau cu mana ta si a doctorului care ti-a prescrsi aceste medicamente. Mai bine renunti la ele si astepti sa treaca in mod natural sau folosesti produse naturiste. Altfel vei ramane cu tusea sau cu alte daune.
0
07-11-2009, ora 20:22
gabi_macsim
Nu este medic/terapeut
gabi_macsim
Ce fac in schimb daca mai nou a aparut si tensiune mai mare ca de obicei ? (aveam de obicei 12/7 si acum am 15/8)
0
10-11-2009, ora 11:41
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
La cate medicamente iei nici nu este de mirare ce tensiune ai.
Vezi ca paracetamolul este interzis in cele mai multe tari si au fost decese de la el.
Mergi la un medic homeopat si nu te mai chinui singura cu aceste medicamente, nu vezi ca nu te fac bine deloc ?
0
10-11-2009, ora 19:18
coffee.and.tv
Nu este medic/terapeut
coffee.and.tv
Te duci la un medic pneumolog. Ei sunt cei care se ocupa de plamani.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar palpitatiile?
  • Un alt posibil efect al menopauzei: scurtarea respirației?
  • Tusea uscată vs tusea productivă - diferențe, cauze, tratament
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • Cum și când trebuie tratată tusea
  • Urgențele respiratorii (pulmonare) - cum să le recunoști și ce să faci
  • Dispersia particulelor de tuse în aer liber
  • Tipuri de tuse pentru care trebuie să te îngrijorezi
  • Câteva sfaturi pentru a calma tusea
  •