Respirație răgușită la bebeluș

18-01-2018
Suzan
Nu este medic/terapeut
Suzan
Fetita mea de 2 luni de zile este răgușită de vreo 2-3 zile. Are respirația răgușită atunci când respiră. Totodată cand doarme trebuie sa fiu atentă la respirația ei. Culmea, atunci când doarme, nu se simte respirația ei. Este una foarte lenta. Nu are febră, nu vomita, mănâncă tot biberonul, dar regurgiteaza de fiecare data. Am inteles ca din cauza regurgitatului frecvent se pot bloca căile aeriene. Cum imi pot ajuta copilul? Am fost la medicul pediatru si bataile inimii bebelusului sunt normale, oxigenul din plamani cand respira este tot normal. Culmea, cand am facut controlul nu ragusea cand respira, era în faza de respiratie lenta. Mi s-a spus sa stau linistită, dar eu fiind mama si mai panicată de fel la orice schimbare de a ei, ma ingrijorez. Ce se poate face in aceasta privință? Mentionez ca are si episoadele de colici cu plansete ca niște urlete mai degrabă. Sa fi influențat si acest aspect raguseala ei?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul