respiratie urat mirositoare accentuata dupa plombare

23-03-2011
andeibi
Nu este medic/terapeut
andeibi
Anul trecut am fost la dentist pentru a.mi plomba si curata toate maselele cariate, deoarece aveam un miros foarte neplacut a cavitatii bucale.Aceasta problema neplacuta nu a disparut ba chiar s.a accentuat si nu stiu din ce cauza.Probleme de sanatate nu am...ce as putea face sa scap de aceasta neplacere!Va multumesc!
2 comentarii
0
23-03-2011, ora 17:44
Dr. Sas Adina
Stomatologie, Cluj-Napoca
Dr. Sas Adina
Ati facut si un detartraj si periaj profesional? Deasemenea, pe langa periajul dentar trebuie sa folositi si mijloace adjuvante (apa de gura, ata dentara, dusul bucal). In momentul in care toate problemele orale sunt eliminate si problema dvs persista, trebuie sa va adresati unui medic internist
0
23-03-2011, ora 21:01
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Daca igiena orala este f buna (se face corect) si totusi mirosul neplacut persista, acesta poate fi un semn de boala parodontala (nediagnosticata).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru a scăpa de respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • Plombele din amalgam/metalice trebuie schimbate?
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •