reumatism inflamator

04-04-2012
mandruta
Nu este medic/terapeut
mandruta
intre 4-10 ani am avut poate un reumatism juvenil (netratat), durerile au disparut apoi, la 25-26 de ani durerile au revenit o perioada si la varsta de 37 de ani am facut o interventie pe inima cu schimbarea valvei mitrale cu o valva metalica.Operioada de 5-6 ani durerile au disparut, ca mai apoi sa revina cu intensitati variabile.De trei ani, dupa o operatie de carcinom mamar, urmat de radioterapie, durerile reumatice au devenit insuportabile si au cuprins inima, plamanul, toate articulatiile, bazinul, oftalmologic.Mentionez ca de cca. 1 an nu mai fac tratament cu aromatase. in acest caz ce tratament se mai poate face si cu ce anume? va multumesc
7 comentarii
0
05-04-2012, ora 09:34
mandruta
Nu este medic/terapeut
mandruta
sper totusi sa primesc un raspuns, penultima mea intrebare nu a primit raspuns nici astazi si. au trecut cativa ani.Va multumesc
0
10-04-2012, ora 11:48
mandruta
Nu este medic/terapeut
mandruta
insist si va rog sa-mi trimite-ti un raspuns sau o indrumare pentru ca durerile sunt insuportabile si nu mai stiu ce sa folosesc pentru a le diminua. multumesc
0
10-04-2012, ora 15:47
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Va plangeti de poli-artralgii, dar ati vizitat pana acum vreun reumatolog???
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
10-04-2012, ora 18:43
mandruta
Nu este medic/terapeut
mandruta
buna ziua,
desigur ca am consultat un reumatolog si am urmat tratamente dar se pare ca rezultatele sant.aceleasi si au constat in antiinflamatoare usoare de tipul paracetamolului iar in ultima vreme in amestec cu tramadol, unguente pe baza de fenilbutazona, si alte unguente care incalzesc articualtiile am incercat si tratamente naturiste care insa nu prea m-au ajutat.
multumesc, cu respect
0
10-04-2012, ora 19:16
mandruta
Nu este medic/terapeut
mandruta
mentionez ca de curand am facut analize medicale si totul se inscrie in limite normale, electoforeza, proteina c reactiva, vitamina D, acid uric, anticorpi antinucleari, factori reumatoid, radiografiile nu indica nici un fel de anomalie.
0
10-04-2012, ora 19:18
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Problema afectiunilor inflamatorii-reumatologice este ca evolueaza mult timp cu analize perfect normale, ceea ce nu exclude prezenta lor.
Sfatul meu este sa mai consultati inca un reumatolog.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
11-04-2012, ora 10:06
mandruta
Nu este medic/terapeut
mandruta
va multumesc,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: