Rezecția apicala

04-03-2018
Rzvl
Nu este medic/terapeut
Rzvl
Buna ziua, va rog sa ma ajutați cu un sfat la problema cu care ma confrunt. Am avut un chist mare aproape de sinus. Am umblat pe la diferiți medici si intr-un final am fost operat. Am pierdut si incisivul din partea dreapta care a fost extras in timpul operației. După vindecare (14 zile) am fost pentru scoaterea firelor. Toate bune si frumoase... După 3 zile de la scoaterea firelor am observat ca am o mica gaura in cerul gurii care comunica cu gaura dintelui extras (care nu este vindecat, este gaura acolo) si sinus. Când ma spăl pe dinți îmi iese pe nara, când mananc se întâmpla același lucru iar când fumez (este marele meu viciu) comunicarea aerului prin cele doua gauri este evidenta (fluiera aerul pe acolo). Ce ma sfătuiți, cat este de grav si ce este de făcut? Va mulțumesc anticipat si aștept cu interes răspunsul dvs. Mulțumesc, Răzvan.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul