Rezectie apicala

14-02-2018
Alexandru Mihalache
Nu este medic/terapeut
Alexandru Mihalache
Buna ziua..acum 10 zile am trecut printr-o interventie chirurgicala numita rezectie apicala la un molar sus in partea dreapta..pe radiografie se vedea un chist inainte de interventie..m.am umflat in zona respectiva ceea ce este normal..dar dupa vreo 8 zile de la operatie am inceput sa am un fel de cefalee frontala sau mai degraba o sinuzita, iar cand am inceput sa mananc normal pe partea afectata ma doare la rece si cand bag dulce in acea zona..va rog frumos sa-mi raspundeti ce fel de complicatie e sau ce sa fac sa dispara simptomele..va multumesc anticipat !!
2 comentarii
0
14-02-2018, ora 23:50
Dr. A I
Dr. A I
Buna seara, ne-ar trebui o radiografie daca aveti. De preferat dupa operatie dar este buna si radiografia dinaintea interventiei chirurgicale.
1
15-02-2018, ora 08:47
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Asa cum a spus si colega mea, ar trebui sa faceti o radiografie de control dupa rezectia apicala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Rezecție apicală - ghidul pacientului (ce trebuie să știi)
  •