Rezultat angio RMN

12-03-2018
_M@ri
Nu este medic/terapeut
_M@ri
Buna ziua,
As avea nevoie de putin ajutor, am primit rezultatul de mai jos sj pana ajung la ORL o sa dureze... As vrea sa stiu daca rezultatul sugereaza ceva ce necesita tratament.
M-am dus initial la control pt ameteli si dureri de cap si in spatele ochilor. Mi s-a spus ca ametelile nu sunt date de probleme legate de ORL, dar mi s -a recomandat un RMN cranio cerebral cu angio si apa de mare+ rinopanteina pentru cruste. Mulțumesc!

"parenchim cerebral infratentorial, spatii lichidiene pericerebrale, sisteme vascular si ventricular cerebrale, CAI, UPC cu morfologie si semnal RM in limite normale;
- minime largiri de spatii lichidiene perivasculare Virchow-Robin bazal bilateral;
- fara restrictii de difuzie a apei sau prize de contrast patologice infra sau supratentorial;
- ingrosari mucozale celule etmoidale si sinusuri maxilare;
- usoara latero-deviatie stanga a septului nazal;
- hipertrofie mucozala cornet nazal inferior de partea dreapta."
1 comentarii
0
12-03-2018, ora 22:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu. nu necesita alt tratament ORL
dar posibl sa fie cazul de un consult la gastrologie
fiindca dureri de cap si ameteli.. avem de la o calitate proasta a sangelui..si de asta raspund intestinele si ficatul
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK