rezultat secretie vaginala

31-10-2010
angeldarkwoman
Nu este medic/terapeut
angeldarkwoman
Buna ziua. In luna mai am facut o candidoza vaginala si m-am tratat, dar totusi de atunci am ramas cu o usturime insuportabiloa la nivelul vulvei. Pe 24.10 mi-am facut ex secretie vaginala rezultatul fiind: celule epiteliale, leucocite, coci gram pozitivi, bacili gram pozitivi. Absent candida, trichomonas, gonoree. Nu stiu ce semnficica prezenta cocilor gram pozitivi, leucocitelor in secretie? Bacili gram pozitivi sunt bacilii doderlein? rog un medic de pe aces forum sa imi raspunda. Ce as putea avea de am aceste usturimi vulvare? multumesc
2 comentarii
0
05-11-2010, ora 00:31
angeldarkwoman
Nu este medic/terapeut
angeldarkwoman
Astept si eu un raspuns. Nu este niciun dr pe site sa imi dea un raspuns? multumesc
0
11-11-2010, ora 18:06
Ioana Coada
Nu este medic/terapeut
Ioana Coada
Buna ziua! Am observat o iritatie in zona vaginului, mi-am facut ex frotiu si am urmatoarele rezultate: reactie inflamatorie extrem de importanta cu polimorfonucleare neutrofile, frecvente celule epiteliale superficiale descuamate, flora bogata, predominant bacilara, rare levruri inmugurite, absente microorganisme cu caractere microscopice specifice pentru trichomonas vaginalis, gonococ. Rog un medic sa ma ajute sa-mi zica ce am. Va multumesc mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.