Rezultate analize medicale

01-08-2009
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
Buna seara!

Va rog daca puteti sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare: mi-am facut analizele recent si am urmatoarele rezultate problematice si nu stiu cum sa le interpretez. Va multumesc anticipat.

Fibrinogen plasmatic...495(maxima admisa 400)
TGO...45 (maxima admisa 40)
Calciu ionic seric...4.4(minima 4.5)
TGP...89(maxima admisa 35)
Eozinofile%...5.8(maxima admisa 4)
Trombocite... 641(maxima admisa 400)
Proteina C reactiva-pozitiva.
VSH..16(maxima 12)

Cel mai mult ma ingrijoreaza TGP, care nu stiu ce inseamna insa, este de aproape 3 ori mai mare decat valoarea normala, si...Trombocitele...
61 comentarii 12 3 Înainte ›
0
02-08-2009, ora 15:27
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna ziua,

Aveti ceva probleme cu ficatul/bila (transaminazele sunt marite TGO/TGP), un proces inflamator/infectios etc. (VSH, proteina C reactiva si fibrinogenul peste limita normala), o mica hipocalcemie, un posibil fond alergic/parazitar (eozinofile marite) si trombocite foarte multe, cu mult peste limita maxima admisa fapt care va predispune la coagularea accentuata a sangelui chiar in interiorul corpului, impiedicand circulatia in vase, cu producerea de cheaguri, infarcte, tromboflebite, accidente vasculare cerebrale, etc.

Consultati un medic internist/hematolog pt un tratament adecvat problemelor dvs. de sanatate si, eventual o repetare a analizelor (s-a putea sa existe unele erori). Toate cele bune si insanatosire grabnica!
0
02-08-2009, ora 18:11
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
Va multumesc din suflet!

Sa va dea D-zeu sanatate si dvs.

DEci cea mai mare problema nu este ficatul asa cum am crezut, mai periculoasa este coagularea sangelui care constat, din relatarile dvs. ca este...wowow...chiar f periculoasa.
Eu ma simt excelent, ma rog, un pic obosita ca sunt dupa o perioada de examene f. grele si f multe...intr-un timp scurt. deci...obosita sunt...chiar extenuata...dar coagularea?!hmm

Obisnuiesc sa-mi fac analizele anual chiar daca n-am nici o problema cel putin vizibila...
Anul trecut mi-a iesit glicemia mare. 127...ceea ce pt mine chiar mi s-a parut ciudat...am tot repetat. acum am 87, intial m-am gandit ca pe fondul stresului am facut diabet.si colesterolul era peste limita normala, dar nu cu f mult...

acum ambele sunt ok, dar...au aparut celelalte, dintre care chiar ma sperie rau trombocitele acestea mari, care dvs. mi-ati invederat ca pot face nenorociri.
Intrebarea mea, ar fi: exista posibilitatea (cu acelasi ritm de viata, exclusiv partea cu extenuare, invatatul, nesomnul suficient), sa creasca trombocitele asa de mult...in conditiile in care le-am avut undeva la jumatate intre limita minima si maxima admisa?...adica chiar f bine...de cand ma stiu.
Vsh-ul l-am avut tot timpul mai marit, ca ma ceva probleme dentare pe care le-am rezolvat initial si acum au reaparut la un dinte...ficatul sau bila, am inteles. e si normal sa fie obosite...

Pot sa dea eroare asa de mare?...tinand cont de faptul ca imi fac analizele la acelasi cabinet MF care lucreaza de 2 ani cu alte lab. de analize decat cele anterioare...si de atunci au inceput aceste nonconcordante la analize...si tot de 2 ani...apar aceste modificari care nu se mai confirma ulterior...
Medicul meu de familie este in concediu si de aceea v-am deranjat, ca sa stiu cum stau.DVS cum credeti c-ar fi mai bine? sa ma duc intai la hematolog sau sa-mi refac analizele la un alt laborator si dupa aceea s ama duc?adica pericolul de infarct si etc...este atat de mare incat trebuie sa ma duc urgent?

va multumesc foarte mult anticipat!
sanatate si D-zeu sa va binecuvanteze!
0
03-08-2009, ora 21:18
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Va dau numarul de telefon al unei doamne doctor minunate, va rog sa o sunati si sa o rugati sa va ajute. Una este cand va sfatuieste o persoana care va deveni in curand terapeut si alta este cand va sfatuieste o dna doctor care a fost de 3 ori declarata cea mai buna dintre toti. 0751.030.553 - dna Tiganisteanu Constanta. Sunati-o la o ora rezonabila, de Luni pana Vineri.

Toate cele bune si Dumnezeu sa va aiba in paza!
0
03-08-2009, ora 21:19
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
P.S. In caz ca va intreaba de unde aveti numarul dansei, ii sp ca de pe un forum medical!
;))))))))))))))))))))))))))
0
04-08-2009, ora 00:53
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
va multumesc mult, mult de tot!

sunteti o persoana cu un suflet mare!

v-as oferi o floare, dar vad ca n-au pe acest forum...chiar as face o propunere in acest sens administratorului de site :))))))))

Sa va ajute Bunul D-zeu in tot ce v-ati propus :)))))
0
04-08-2009, ora 16:01
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cu multa, multa placere!
Uffffffff, eu ar trebui sa va ofer un buchet de flori, dar nu am cum...dvs. sunteti doamna, eu sunt domnisor, asa-i civilizat!

Sa fiti sanatoasa si Dumnezeu sa va binecuvanteze;)
0
04-08-2009, ora 20:17
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
upsss!

si eu care credeam ca...sunteti o domnisoara...n-a fost cu intentie...Nick poate fi id si de...si de...sorry about it!

than, a coffe!...si, la cat mai multe specializari;)))
0
04-08-2009, ora 20:54
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Nu-i nimic, se mai intampla, era mai grav daca ma faceati doamna face-to-face :))))))))))))))))))))))))))))))))) lucru imposibil ;)))))

Multumesc pt. cuvintele frumoase si insanatosire grabnica; alimentati-va corect, odihniti-va, faceti sport regulat si ganditi pozitiv.si evident, multa credinta in Bunul Dumnezeu, care va ajuta neconditionat!
0
04-08-2009, ora 21:30
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
:)))))))))))))))))))). no way ;)))...nu-mi permit sa fac confuzii nici care-s evidente, dar...care nu-s;;))))...natura jobului e de vina.deci, defect profesional.;)))

si ca sa fiu in ton... am fost intr-o eroare de fapt, si nu intr-una de drept.Deci, nici legea nu incrimineaza eroarea de fapt.asa ca...am convingerea faptului ca dvs. nu ma veti condamna;)))). si drept mita::))))) v-am oferit o cafea. stiu...e doar intentie...ca nici de asta n-au pe aici...

in alta ordine de idei, am un tonus extraordinar:))) cred ca se "simte"
intotdeauna am fost o optimista, in mod special de cand (dupa ce mi-ait zis dvs ce presupune trombocitele astea f mari), m-am documentat, si previziunile sunt..".f bune". O prietena care-i medic..mi-a zis ca sa stau linsitita ca in general persoanele tinere, de pana in 30 ani, mor direct nu raman paralizate. asta da incurajare:))))))

insa, lasand nota umrositica a problemei, acum fac exercitii de circulatie sangvina, la birou mi-am pus 2 scaune, pe unul stau cu picioarele ca sa mi le pot proteja, iau 2 esentiale pe zi pt regenerare ficat, si...un aspenter seara...asa...just in case. suplimentar beau in jur de 4 l apa pe zi, pt. ca am inteles ca exista posibilitatea sa fi iesit asa pt. ca eram deshidratata. ceea ce este perfect adevarat. am vrut sa-mi iasa analizele asa de corecte ca si rezultate ca nici apa nu bausem de cu o zi inainte spre seara, adica cu cca 15 ore inainte:)))))si.le refac peste 1 saptamana. dar atunci voi avea grija ca daca tot nu mananc sa-mi amintesc sa beau totusi apa:))))))))))))))))))))))))))))))))0

anyway...promit solemn sa va tin la curent, fie si numai pt respectul faptului ca v-ati oferit sa-mi raspundeti cand...chiar imi cam disparuse simtul umorului caracterisitic...si eram totalmente debusolata.

D-zeu, stiu sigur ca ma iubeste pe mine, in mod special(mi-a aratat-o de nenumarate ori, faptic), dar am convingerea ca iubeste pe toata lumea neconditionat.

si apoi...misiunea mea inca nu s-a incheiat aici. inca mai au f multi oameni nevoie de mine si de ajutorul meu.deci...nu ma lasa...

a coffe :)) again!

all the bests to you, Nick si celor dragi tie!
0
04-08-2009, ora 21:43
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Doamneeeeeeeeeeeee, cat ati fost de comica, am ras...multumesc pt momentul de rasfat nostim!
Am ras datorita unei fraze f hilare, dar doar prin modul de exprimare: "mor direct nu raman paralizate. asta da incurajare:))))))" D-na doctor are dreptate partial...depinde de ce doreste DOMNUL din cer...

Dumnezeu va iubeste, asa este, pt ca la un astfel de titru fibrinogenic (repet, pot fi eronate analizele, ca doar traim in Romania si unii reactivi sunt expirati, dar folositi in continuare).totusi, repetati-va analizele si consultati-va si cu dna doctor Tiganisteanu, va spun ca alt medic ca dansa nu veti mai gasi in Romania si ma tem ca niciunde, poate doar pe Marte!

Va multumesc pt cafea, dar nu beau...va sfatuiesc si pe dvs. sa-mi urmati exemplul...cafeaua este echivalentul "plantologic" al bauturii Coca-Cola!

"dar atunci voi avea grija ca daca tot nu mananc sa-mi amintesc sa beau totusi apa:))))))))))))))))))))))))))))))))" - Bine ati venit in club, si eu cateodata ma opresc din diferite activitati si ma intreb daca am mancat sau nu in ziua aceea...mananc foarte putin (abia imi amintesc ce si cat), sunt manechin, nu manechinuit! :)))))))

Greetings from...Top secret!
God bless you and your family ;))) Good night and sweet dreams!
0
04-08-2009, ora 22:12
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
:))))))))))))))))))))))))))))

Good night and.. sweet dreams to you...Top secret:)))))

n-am intentionat sa-ti ofer cafea pt. a-ti intoxica organismul(oricum era vrtuala si nu prezenta pericol)...era doar mita, dar sunt convinsa ca te-ai prins.uite:iti ofer un ceai verde?e bun?cu antioxidanti cu tot:)))


offf acum si fara cafea. am inteles sa traiti!dar echivalentul ei, ceai verde se poate?caci trebuie sa ma pot trezi si eu cumva asa mai rapid dimineata...dupa lucrul a "n"dosare si facute asa...numai la drum de seara ca sa nu zic de noapte:))))spre dimineata:)))...

ma bucur mult ca te-ma putut face sa razi...
sunt convinsa de faptul ca esit incarcat cu energie negaitva destula. munca, pacienti, probleme...si mai mult decat atat si pe acest forum nu posteaza persoane care sa ofere ceva programe turisitice inedite, si nici nu se discuta fluctuatia indicelui RasdaQ:))))

partea care te-a amuzat cea mai mult era de fapt cam asa:pe mine ma interesa sa stiu cam in ce masura pot ramane paralizata ca asta chiar nu mi-o doream...chiar i-am zis pritenei, ce se intampla si mi-a explicat...atunci mi-a zis, oricum perosanele tinere de regula fac infarc sau comtie si mor nu prea raman paralizate...dar ca nu-i regula...ori eu m-am linsitit ca exact asta voiam:)))))))sa aflu...ce credeai ca sa mor?no way...dar daca tot o fi sa fie macar sa fiu to tcu zambetul pe buze ca altfel...ma uratesc si...sa raman si autunci tot frumoasa..asta era partea cu modestia;))))..:))))), daca tot o fi sa dau coltul de tanara macar sa fiu frumoasa ca de morti urati e satula lumea:)))))

n-am spus-o la modul peiorativ, ca ma iubeste D-zeu in mod special pe mine...insa nicknameul meu spune multe.eram sa fiu facut in ingeras adevarat de 4 ori(deci a mers ulciorul de multe ori la apa la mine)...numai faptul ca sunt unica supravietuitoare a unui accident...cu 4 vicitme si o masina praf intr-o prapastie...

asa ca...bine zici..sigur reactivii sunt de vina nu eu, ca am o vitata sedentara si ma misc din scaunul masinii in cel al biroului...si-n rest ore intregi tot in picioare si nu ma duc la sala de 2 ani...si nu ma odihnesc si...exact cxum zici, ajung sa ma intreb daca am mancat sau daca am baut apa in ziua respectiva.dar binanteles reactivii sunt de vina nu eu...:)))))))
asa ca, ai grija si tu Nick...ca poate Doamne fereste gaesti si tu TGP si TGO, parca asa se numeau:)))mari cat casa poprului:((((. si acum era faza in care eu te consiliam pe tine:)))))

PS. am convingerea faptului ca esit sau vei fi (ca nici pe asta n-am "pricipit-o") f. bun...pt meseria asta ai nevoie sa fii alturi de oameni si problemele lor cu sufletul...bineanteles si cu stiinta, dar conteaza f mult partea asta...si a credintei in D-zeu...

than. 1 green tea for you!...dar nu prea mult ca tu nu esit la dieta.:)))))

spor in toate!

si...vorba romanului modern:ui kip in tachi:)))) well keep in touch!.

God bless you...and all off...yours;)!!!

ma faci "invidioasa", daca n-as sti ca se supara doamne doamne pe mine.pai tu manechin...si eu...ma to tchiuni sa mai dau macar 5 kg...si mai nimic?pai e frumos asa?:)))))))))))))))))))))))))))))
0
05-08-2009, ora 19:55
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ai dreptate, energie negativa am multa pe langa mine, dar o ecranez, apelez la conversie energetica ireversibila ;))) Dumnezeu este foarte bun cu mine si-mi da f multa energie pozitiva, prin persoane ca tine sau direct!

Ceai verde accept, cu toate ca-i cam diuretic si evin si mai manechin decat sunt! ;)))))))))))))))))))) Ceaiul verde este foarte bun, dar ai grija, are calitati laxative!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sa nu-ti joace vreo festa;)

Offffffffffff, te inteleg, daca tu erai sa fii facuta ingeras de 4 ori, lasa-ma sa te informez ca eu eram sa fiu facuta de cel putin 20 de ori (soc anafilactic, 2 socuri clinice, electrocutare severa, innec in somn cu reflux, cazut in hazna, fulgerat la 10 cm de mine etc.).Dumnezeu cu siguranta vrea ceva de la noi...o sa aflam in curand (eu stiu pe jumatate;))))

Credinta in Dumnezeu ma face sa merg prin viata cu zambetul pe buze, altfel.IL iubesc ENORM!

"si...vorba romanului modern:ui kip in tachi:)))) well keep in touch!." :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, engleza a la romania!

Pt a slabi gandeste pozitiv, fa putin jogging si tine tot postul Adormirii Maicii Domnului...Doamne ajuta;)

Multumesc pt toate cuvintele frumoase, tinem legatura, Dumnezeu sa iti binecuvanteze toata familia!

P.S. Nu ma simt bine...greata, greata si iar greata...daca eram femeie insarcinata mai ziceam, dar...din fericire nu sunt!

Kisses!
0
05-08-2009, ora 19:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
ERATA!
"eu eram sa fiu facuta" - eu eram sa fiu facut;
"cam diuretic si evin" - cam diuretic si devin etc.

;)))))))))))))))))
0
05-08-2009, ora 20:53
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
:((((((((((((((((((((((((

imi pare nespus de rau ca nu te simti bine:((((

si parca aseara iti ziceam sa te odihnesti ca altfel iti vor iesi TGO si TGP, cat casa poporului:(((((si azi.ti-e rau..
odihneste-te mai mult...nu stiu ce sa-ti zic si cum sa te ajut...
ia ceva emetiral...sau...stii tu mai bine ca mine...

si uite cum se intoarce roata...mai deunazi tu ma incurajai pe mine, eu acum...pe tine.

si vorba civilistului(asa facem schimb de experienta profesionala), prestatie si contraprestatie asa se numesc seviciile:)))))))
tu ma inveti pe mine medicina...eu pe tine...drept:))))))))))))))))))))))

si vezi...fii atent: sa nu te ingrasi de atata ras...:))))))))))))))))
si eu IL iubesc mult...e drept ca nu ma [prea duc pe la biserici f tare si chestiuni de acest gen, dar EL este cu mine oriunde si oricand. si ma rog la EL oriunde as fi.deci, nu-s adepta unui lacas de rugaciune neaparat.asta nu presupune ca nu ma duc.dar mai rar asa...sau cand ma pot ruga in liniste..ca nu0i multa lume...

cam stiu si cu mine ce planuri are...sau intuiesc...imi scoate in cale numai omanei care au f multa nevoie de mine si ai...ajut de fiecare data...daca se intampla sa cunosc pers. care sunt bine merci...in cateva luni sighur au mari probleme si au nevoie de mine...deci stie EL sa le oranduiasca pe toate.si, nu ma refer la clenti neaparat, ci la cunostinte, prieteni care au nevoie de mine.

offf, ce sa-ti zic sa te mai inveselesc putin?!..aaa.stiu ca ceaiul verde este diuretic..crede-ma ca la cat ceai verde am baut le-am ridicat cifra de afaceri numai eu 5 procente...ma laud si eu acum...:))))


ERATA la ERATA :))))))))))))))))))))))))))))))

hmmm, imi cam dai de gandit cu greturile astea ale tale.ma intreb oare sa fi intuit bine de la inceput, sau...vei fi primul baiat care intra in Cartea Recordurilor...o9fff.ca ai pierdut si sansa asta ca se gasi altul...ti-a luat-o inainte...next time:)))))))
te exprimi la feminin, hmmm...;):)
dar...este de inteles la cat iti este de rau.bea putina apa cu lamaie...zic si eu ca ti-o fi mai bine...si musai sa-ti facvi analizele...

trebuie sa recunosc.
esti incercat mai mult decat mine.chiar asa parca n-a fost la mine...au fost multe, dar.parca mai pe langa unele din ele...

de fapt, daca ma apuc la povesit si mi le amintesc.tare multe sunt...ca doar cand iti scriu incep sa mi le amintesc pe toate...

insanatosire grabnica iti urez!

sa fii fresh maine!

well keep in touch:)))

multa santate si familei tale si sa ai grija de ei(oricum sunt convinsa ca o faci deja)

kisses!

and
0
05-08-2009, ora 21:07
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
...and, NIHIL SINE DEO!
0
06-08-2009, ora 16:50
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hello!

Cand ma simt rau mi se intampla sa mai incurc ordinea literelor in cuvant sau genul...ce sa fac daca sunt inconjurat numai de femei? Doar eu si tata suntem "masculi", in rest...femelomania ;))))))))))))))))

Da, iti multumesc pt lectia de drept! ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Stiu exact ce problema de sanatate am, dar nu o pot trata decat paleativ, plus ca merit sa sufar asa ca ma voi face bine cand Bunul Dumnezeu va considera de cuviinta.

"hmmm, imi cam dai de gandit cu greturile astea ale tale.ma intreb oare sa fi intuit bine de la inceput, sau...vei fi primul baiat care intra in Cartea Recordurilor...o9fff.ca ai pierdut si sansa asta ca se gasi altul...ti-a luat-o inainte...next time:)))))))
te exprimi la feminin, hmmm...;):)" :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Am ras de am crezut c-o sa-mi explodeze vezica biliara, multumesc ;))) NUUU, nu vreau un astfel de record...Dumnezeu sa-i ierte pe cei cu alte inclinatii anormale!

In alta ordine de iei, cum ti-ai petrecut ziua de astazi? Eu am fost la slujba de dimineata...a fost foarte frumos, superb, formidabil...

P.S. Sa inteleg ca interactionez virtual cu o avocata distinsa??????????????????????????????
Toate cele bune, ai grija de toti cei la care tii si nu numai, si Dumnezeu sa te binecuvanteze;) Te pup dulce;)
0
06-08-2009, ora 18:15
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
"Stiu exact ce problema de sanatate am, dar nu o pot trata decat paleativ, plus ca merit sa sufar asa ca ma voi face bine cand Bunul Dumnezeu va considera de cuviinta."

hello Nick !, first:))))
nu prea sunt de acord cu expresia din care tocamai te-am citat:((((((
Consider ca D-zeu are treeburile Lui, iar medicina pe ale ei.

iar partea cu"merit sa sufar" mi se pare cel putin socanta...ca sa nu zic ca m-a cam socat de-a dreptul (si chiar nu-s o persoana care ma sperii usor)

Nimeni nu merita sa sufere pt. nimic.
daca a gresit cu ceva cuiva...se platesc altfel... nu prin suferinta, gen autochinuiala...:(((((((((

Ma bucur ca ai fost la Biserica si ca a fost frumos.eu n-am fost:(((((

si...ma bucur ca te-am putut face sa razi, de fapt asta era si intentia;))))))

mi-am pterecut ziua, ca de obicei...prin munca, si iar munca...putin sport la bicicleta din casa...si cam atat...azi n-am iesit...

si...da...interactionezi cu o distinsa:))))))))))))))))))))))))))))), dar, jurista, nu avocata...dar s-ar putea ca din toamna sa fiu inscrisa in barou si atunci.te vei conversa cu o avocata distinsa:))))))))))))))))

o seara excelenta iti doresc!

si...fa-te bine, nu astepta la Doamne Doamne...ca mai are si alte prioritati, si apoi ar vrea sa te ingrijesti inainte sa astepti vreo minune de la El, sau...s-o consideri o pedeapsa divina(boala):((((((((

all the bests to you!...and care you...;))))))

kisses;))))))))
0
06-08-2009, ora 20:03
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
PS. am omis sa completez, ca esti un mare rasfatat:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
te-ar invidia orice barbat.pai...sa fiti 2 persoane de sex masculin, si restul numai fete.wowww;))))))))

e de inteles de ce iti face bila probleme:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

than...sweet kisses for you...cu toate ca...te-ai saturat de cati oi fi primit;)))))
God Bless to you, and your familly olso;)))))

sorry, am omis ceva.

tu te-ai exprimat in sensul ca...1, nu ti-o poti trata decat paleativ, and the 2.sorry for that:((((is just a missed undersatnading;)))


si.am uitat ca azi a fost mare sarbatoare:((((((
acum am vazut in calendar:(((((

care you!
0
06-08-2009, ora 20:53
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Ufffffffffff, hai sa-ti detaliez sa ma intelegi mai bine. Cand am spus ca merit sa sufar, am spus ca MERIT si sustin in continuare acest principiu.
Nu stiu daca ai cunostinte de teorie muzicala...stii ce inseamna sa ai un rang vocal de 6 octave????????
Stii ce inseamna sa-ti tipe cineva in ureche, un "cineva" cu un asemenea rang vocal...asta faceam eu cand ma enervam pe cei de langa mine, tipam de se spargeau geamuri, timpane etc. si fara sa-mi dau neaparat seama...nu faceam eforturi vocale, pt mine era ceva usor de realizat, ca doar cand mergeam la padure cantam cu pasarelele, eu dupa ele, ele dupa mine; ii imitam perfect trilurile lui Mariah Carey etc.

Pana intr-o zi cand vazand ca "ceva" este in neregula l-am rugat pe Dumnezeu ca, citez: " Doamne daca vezi ca fac exces de zel, "desurubeaza" putin din voce", asa s-a si intamplat. La maxim 2 luni de la ce am spus au inceput problemele, mi se umfla tiroida pe dinauntru, imi apasa pe corzile vocale si imi dadea senzatia ca sunt Alba ca zapada cu marul ramas in gat, ceea ce nu-mi mai permitea mai deloc sa imi afisez tot ambitusul, situatie care se mentine si acum...ii multumesc nespus lui Dumnezeu pt faptul ca a dat curs cererii mele, chiar daca pare ciudata, dar m-a schimbat total...am invatat ca un asemenea dar trebuie total apreciat si folosit doar pt CANTAT, nu tipat si isterizat! (sper sa nu fii scris vreo elucubratie gramaticala, nu de alta dar sunt putintel vertijit (ametit).)

"Nimeni nu merita sa sufere pt. nimic. " - Eu merit, dar stiu ca ma voi face bine si voi putea sa fac iar pe privighetoarea din Carpati ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) vb unui prieten f bun - Mariah Carey masculina :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


"s-o consideri o pedeapsa divina(boala):((((((((" - Nu o consider neaparat o pedeapsa divina, o consider o pedeapsa pe care eu singur mi-am cerut-o...
0
06-08-2009, ora 21:01
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
"PS. am omis sa completez, ca esti un mare rasfatat:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
te-ar invidia orice barbat.pai...sa fiti 2 persoane de sex masculin, si restul numai fete.wowww;))))))))" - daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, am fost si sunt rasfatat; mi se aducea pana si mancarea la pat, si nu intotdeauna am apreciat acest gest, nici celelalte, dar din fericire Bunul Dumnezeu m-a trezit la realitate, aproape fortat as spune, si pt aceasta mare binecuvantare si nu numai (si pt tot raul din viata mea) ii multumesc nespus de mult...cateodata raul este necesar pt a te apropia de Dumnezeu sau pt a realiza ca ceva din ceea ce faci, nu-i bine sau este denaturat cel putin 50%...am decat 22 de ani, inca nu ma consider barbat, sunt deocamdata DOMNISOR.:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

"mi-am pterecut ziua, ca de obicei...prin munca, si iar munca...putin sport la bicicleta din casa...si cam atat...azi n-am iesit...

si...da...interactionezi cu o distinsa:))))))))))))))))))))))))))))), dar, jurista, nu avocata...dar s-ar putea ca din toamna sa fiu inscrisa in barou si atunci.te vei conversa cu o avocata distinsa:))))))))))))))))" - Ma bucur ca te-ai simtit bine, bvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv!

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) hai ca ai fost tare de tot la faza cu "distinsa", inca o portie de ras asezonata cu scortisoara...felicitari, cu siguranta la cat de diligenta si inteligenta esti...iar se intelege de la sine!
"e de inteles de ce iti face bila probleme:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))" - cateodata imi este greata numai cand ma gandesc sau ma uit la un aliment anume; daca as manca din tot ce gateste mama sau surorile mele, si chiar eu (sunt specialist in a face omlete, am o reteta proprie)...cele 3 puncte de suspensie tin locul unui silogism!
0
06-08-2009, ora 21:06
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Scriu mesaje fractionate pt ca afara este furtuna si mi-e frica sa nu raman in pana de electricitate sau sa "cada" internetul pana il termin pe tot ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

"si.am uitat ca azi a fost mare sarbatoare:((((((
acum am vazut in calendar:(((((" - daaaaaaaaaaaaaaaaa, a fost Schimbarea la fata a Mantuitorului...a fost superb!

"than...sweet kisses for you...cu toate ca...te-ai saturat de cati oi fi primit;)))))
God Bless to you, and your familly olso;)))))" - nu ma satur niciodata de pupici, sunt un mare pupacios, le pupacesc pe toate doamnele pe care le cunosc, pe domni NU ! :)))))
0
06-08-2009, ora 21:08
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Multumesc mult pt toate cuvintele frumoase si drept rasplata iti las o poza cu mine, sper sa-ti placa:
----------*

Te pup si te rog sa ai grija de sanatatea ta, vb cu dna doctor si urmeaza-i sfaturile! Kisses for a flower... ;)))
(*modificat de administrator)
0
06-08-2009, ora 21:56
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
heeeiiiiii

am inteles acum ce sic um si despre ce este vb in propozitie:))))))))))))))))))))
gata, m-am linisitit;)))
nu am cunostinte muzicale prea vaste insa...inteleg perfect ce vrei sa spui..:))))
deci, esti bucurestean:), pt ca in Buc. ploua si tuna si fulgera rau de tot...:)))m-am speriat de cateva ori chiar de-a binelea..
ufff, ce mic esti;)
rasfatat nevoie mare;)

o voi contacta pe d-na dr. daca imi ies analizele iarasi la fel, daca-s bune.poate s-o sun ca sa o salut:))))))
si sincer.as cam prefera aceasta varaianta;)
o seara excelenta si...ai grija de tine;))))

mrc. pt raspunsurile promte:)))))))
si, sper sa-ti revina vocea de privighetoare;)))...cu mine natura n-a fost asa de darnica din acest punct de vedere;)
mrc pt. poza, dar nu se deschide linkul:((((
pupici...ca stiu ca esti pupacios:)))))))
0
07-08-2009, ora 18:34
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
;))))

Doamne Ajuta!
----------*

O seara minunata si tie si toate cele bune! Well keep in touch;)

(*modificat de administrator)
0
08-08-2009, ora 14:31
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
hello "stranger" ! ;))))))))
multumesc pt. urari!

se intampla un fenomen ciudat:)))))
ti-am raspuns ieri.dar nu gasesc nimic acum, semn ca.
...ori ca, m-am sclerozat si doar l-am scris si am uitat sa-i dau trimitere:))))))))))))))))))))))
eh, ce sa faci?varsta:))))))))))))))))))))), sunt un pci mai mare decat tine.e drept ca tu doar varsta bilogica o ai mica caci, esti un om matur chiar daca nu recunosti asta;))))))))

multampt. premiu, dar tot nu se deschide:(((((((...deci nu-l pot primi :)))))))))
nu merge nici pe manual...zice ca nu exista.dar incearca sa dai si tu click pe link si sa vezi ca nu functioneaza.


sper ca te simti mai bine:)

ai grija de tine si.NIHIL SINE DEO!:)))

un weekend superb iti urez!si...sweet kisses:)))))
PS. superba expresia "kisses for a flower" :)))))))))))))))
PPS si mie imi place mult Stuart Chase :)))
Semneaza, "distinsa." :))))
0
08-08-2009, ora 18:11
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Aloha angelito!

Ufffffffff, stai linistita, si eu de cateva zile bune am foarte multe lapsusuri, uit f repede, nu stiu ce mi se intampla, zici ca sunt senil...senectutea de 22 de ani :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

NU inteleg de ce nu merge link-ul la tine, la mine functioneaza perfect, asta-i culmea!
Da-i click pe numele (pseudonimul) meu si la profil vei vedea poza in forma "miniaturala"...

Si totusi, am postat poza pe alt site, poate asa merge link-ul asta nazdravan:
----------*

Daca nici acum nu va functiona...merg la neurolog :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Un week-end minunat si distins!
Te pupa un "om matur" :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

(*modificat de administrator)
0
08-08-2009, ora 20:05
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
:)))))))))))))))))))))))
te-am vazut in poza de la avatar;)))))))
esti dulcik.;)))))
ai ochi frumosi...si privire inteligenta:))))))))))))))))))))))...si nu mai comentez;)))
si stii ceva?nici n-am stiut ca pe forumul acesta daca dai click pe id, iti apare profilul pers. respective.a se intelege ca am vrut sa-l pun emoticonul care se inroseste, dar daca n-au, am pus puncte de suspensie...

deci...nu este cazul sa te duci la neurolog.ok?si chiar daca nu te vedeam ziceam ca te-am vazut ca sa nu te duci la dr.neurolog pt un amarat de link:)))))))))))))))))))))

mda, ma intreb cam cum o fi un weekend distins?!:)))))), glumesc evident;)

te pup si eu om matur;)))))))
si...chiar nu poti vb la tel.mobil ca esti radiestezic, sau cum ai zis?!:))))))
deci, te-am si vazut.daca n-aveai poza inainte s-o vad eu, poti s-o stergi ca am vazut-o;)))))))
0
08-08-2009, ora 20:21
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Prea multe complimente...iti multumesc, esti o distinsa! ;)))
Heiiiiiiiiii, nu ma duceam la neurolog, a fost o gluma...in calitate de viitor terapeut stiu ca nu am nicio problema neuro-psihica, in afara de starile de nervi produce de factorii stresori, pe care-i cunosti si tu foarte bine, din pacate.


Da, nu pot sa vb la telefon si din cauza faptului ca sunt radiestezic ( RADIESTEZÍE s.f. Facultatea de a percepe radiaţiile electromagnetice. [Gen. -iei, var. radioestezie s.f. / fr. radiesthésie, cf. lat. radius - rază, gr. aisthesis - senzaţie]. ), dar si datorita faptul ca trebuie sa fac pauza vocala (este spre binele meu). Putem vb pe mess, ia-mi adresa din profil, daca doresti, of course!

NU, poza am postat-o la profil de cel putin 6 luni ;)))))))))))))))))))))))):)))))))))))))))))))))))))))))

Te pup, ai grija de tine! Mult succes in cariera si un week-end formidabil (mergi maine la biserica!). Toate cele bune;)
0
08-08-2009, ora 22:31
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
multumesc frumos!si tu sa ai grija de tine:)))))

Mult succes tie in cariera, ca a mea e cam aranjata;)))))
Weekend formidabil si tie!
incerc sa ma duc, dar nu promi solemn acum, ca poate na-jung si imi fac pacate:(((
si...verifica-ti mailul;))))))
0
08-08-2009, ora 22:38
angel 1
Nu este medic/terapeut
angel 1
ERATA
...dar nu promit solemn acum, ca poate n-ajung...
Adaugă un comentariu / răspuns
61 comentarii 12 3 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  • Analize medicale foarte importante
  •