rezultate eco, mamografie pentru DR.ANA-MARIA SLANINA

30-01-2011
anghe
Nu este medic/terapeut
anghe
Daca as putea sa imi deslusesc mamografia ar fi bine, dar totusi am sa incerc si poate va dati seama dumneavoastra de cuvintele care nu reusesc eu sa le citesc corect ca sa le si scriu. DIAGNOSTIC: noduli mamari flp. REZULTATUL: Sini cu structura heteropema de intensitate medie spre mare fara opocitate spiculate hicrocalcificari dispuse difuz stanga. Adenaza mamar stp in cadranele externe.calcificari comolare mamar zilal(sunt citeva cuvinte care nu am reusit printre care si ultimul cuvint) Iar acum o sa scriu si REZULTATUL ECO MAMARA: Ecostruct cu caracter mixt fibrof si adipos. Imag. nodulare hipoeco atinsa prende rotunda(este un semn, un o taiat)9, 8mm cu atenuare laterala prezenta, semnal deppler absent. -prefend hipotame ductala 0, 3mm, =imag.dransanice 3, 4mm.AXILAR imag sanghianare11, 7/5, 2mm, 10, 1/3, 8mm. stg.imag. nodulare hipoece dens 5, 1/3, 1 mm ore 20, 30= ectane ductale prezinta murune 0, 5, =in cadr supere ext=ore14.Imag hipocodusa 6, 2/4, 8mm 7, 9/4, 3mm cu contur relativ uet., semnal deppler prezent periferic. =cre15 imag. dransonica 4, 2mm bordata de imag. calcare 2, 6 mm. Axilar imag.sanghianare 2, 6/4, 5 12, 4/5 10, 6/3, 5. Mi-as dori sa reusiti sa intelegeti ceva din datele care vi leam dat si va rug frumos sa imi rasundeti si sa imi spuneti ce as putea sa am ?cit de grav e? si inca o rugaminte, sunt din provincie si as dori sa imi explicati in termenii pe care as putea sai inteleg.ASTEPT RASPUNS. VA MULTUMESC
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.