Rinichi bolnav, senzatia de intoxificare, stare de somnolenta

04-01-2012
Maria69
Nu este medic/terapeut
Maria69
Buna,

Am si eu o intrebare pt un medic de specialitate, daca se poate. Am avut un rinichi infectat pe o perioda mai mare de timp, si de mai multe ori. De ceva vreme a inceput sa doara, desi nu mai exista infectia, si simt ca dupa ce mananc am o stare de intoxificare, nu e greata, si stare de somnolenta. Daca fac detoxificari cu diverse plante, aceea senzatie dispare, si pot sa mananc aprope orice, insa daca nu fac detoxifieri ma simt f rau. Am facut analize de creatinina normal, uree, normal, calciu in urina (scazut), putine proteine(0.2 g/24 h)., ecograf normal, ct normal. As dori sa stiu daca e posibila sa am aceste simtome cu doar un rinichi bolnav sau ar trebui sa am amandoi bolnavi ca sa am aceste simtome? MA gandeam ca daca e doar un rinichi bolnav celalat ar trebui sa filtreze in locul lui si sa ma simt bine, sau acest rinichi bolnav emite aceste toxine in sange si atunci se expluca aceasta stare pe care o am? si daca ar fi extirpat m-as simti bine? Posibil ca rinichiul bolnav sa il imbolnaveasca pe celalat in timp si mai bine sa fie extirpat ? Cer doar o parere.

Multumesc !
1 comentarii
0
08-01-2012, ora 19:35
Maria69
Nu este medic/terapeut
Maria69
un raspuns va rog, un medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.