rinichi drept in coborare

13-05-2006
teo
Nu este medic/terapeut
teo
salut, ma numesc Teodor, am 24 de ani, am lucrat lucru fizic la o companie de calculatoare, eram cel mai bun lucrator pentru ca in loc de un monitor duceam 3, dar dupa 7 luni au aparut stari de discomfort in partea dreapta a abdomenului, dupa uzi shi analize la urina medicii sunt de parere ca rinichii sunt dubli, iar rinichiul drept e in coborare de nivelul 2, dupa diverse tratamente cu medicamente: cystenal, noshpa, feldoral, polpala, shi multe altele, dar n-au dat mari rezultate, plus la asta au aparut shi dureri in partea stanga jos (cred ca vre-un intestin), ma urinez cam des, urologii au spus ca singura solutzie este interventzia chirurgicala (au adaugat ca exista o metoda nu dificila de inlaturare a rinichiului de pe o artera), eu cred ca e nefroptoza, sa spun drept nici nu shtiu ce sa fac, in ciuda celor spuse de urologi mai pot merge in maini, fac 30 de ridicari la bara, daca avetzi vre-o ideie in asha caz, va rog sa ma informatzi, va multzumesc...
5 comentarii
0
25-05-2006, ora 00:00
teo
Nu este medic/terapeut
teo
va rog frumos...
0
31-05-2006, ora 00:00
teo
Nu este medic/terapeut
teo
imi cer scuze, dar nu shtiu de ce nu pot vedea raspunsul macar ca scrie ca am primit un raspuns...
0
31-05-2006, ora 00:00
teo
Nu este medic/terapeut
teo
am intzeles, cmentariu sau raspuns este una shi aceeashi, n-atzi vrea sa-mi datzi un raspuns, please...
0
08-07-2006, ora 00:00
teo
Nu este medic/terapeut
teo
cred ca medicii chinezi au ce spune...
0
07-02-2007, ora 00:00
Vlad82
Nu este medic/terapeut
Vlad82
Mda...da orientalii nostri sunt mucles...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alergarea la maraton poate provoca insuficiența renală acută
  • Cum ne putem distruge rinichii
  • Febră și urinări frecvente - ce ar putea fi
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  • Verificarea rinichilor - analize, teste și investigații (explicare rezultate rinichi)
  •