Rinita

28-09-2016
Gabi1982
Nu este medic/terapeut
Gabi1982
Buna ziua.Am o problema din primavara.Mentionea ca am avut o urticarie prin martie, aprilie.Am ajuns la medic alergolig care mi_a spus ca sunt alergica la par de caine, polen de ambrozia, mucegai.La timpul ala aveam probleme cu gatul, iritatie pe decolteu si gat, simteam gatul inflamat.in iulie am ramas insarcinata in perioada in care eram sub tratament cu singulair si xyxal. Am oprit tratamentul cand am aflat de sarcina.La o perioada am inceput sa stranut foarte des si sa am nasul infundat.mentionez ca pe sarcina am tratament cu aspenter din cauza trombofiliei.de 4 luni nasul e infundat noaptea iar cam de o luna ini curge sange din nas.Nu curge dar cand suflu nasul, mai ales dimineata ies muci cu sange.in dimineata asta am gasit sange pe perna.De 2 zile aud un zumzet continu, nu ametesc dar aud un zumzet cintinu.Va rog sa_mi dati un raspuns.
5 comentarii
0
28-09-2016, ora 15:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sunt cam multe probleme puse toate la unloc..si asa nu se gaseste rezolvarea
pasii corecti
1 investigatiila gastrologie si schimbarea regimului alimentar..este foarte important sa se renunte la alimente care ingreuneaza digestia si duc la multe alte boli al distanta
( lactate, mezeluri, dulciuir, citrice...sm.a)
2 consult ORL sa vada ce este in na s ca sa stiti ce tratati
0
28-09-2016, ora 16:05
Dr. Constantinescu Marilena
ORL - Otorinolaringologie, Bucuresti
Dr. Constantinescu Marilena
In general, sangerarile nazale de acest fel sunt din pata vasculara, un loc de minima rezistenta a vaselor capilare. As recomanda cura de vitamina C pentru intarirea acestora..
As recomanda si o audiograma pentru zgomotele din urechi si, daca aceasta este OK, un control la coloana cervicala pentru o eventuala spondiloza care ar putea da asemenea simptomatologie.
Cu drag!
0
28-09-2016, ora 17:54
Gabi1982
Nu este medic/terapeut
Gabi1982
Am sa merg la un medic orl-ist dar tinand cont de situatia mea -sarcina 16 saptamani-nu stiu ce tratament pot lua...sau ce investigatii...multumesc
0
28-09-2016, ora 18:38
Dr. Constantinescu Marilena
ORL - Otorinolaringologie, Bucuresti
Dr. Constantinescu Marilena
Se pot face!
0
21-10-2016, ora 17:34
naturista
Nu este medic/terapeut
naturista
La o problema asemanatoare cu a ta eu am folosit Rinopanteina picaturi si Emofix, pentru sangerari nazale. Si am rezolvat-o in doua saptamani. Si medicul nu mi-a semnalat vreo contraindicatie...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: