rinita alergica cronica...lipsa miros :(

22-01-2012
mariaRus
Nu este medic/terapeut
mariaRus
sufar de rinita alergica cronica de 10 ani, am facut 4 operatii inclusiv rezolvarea deviatiei de sept.la testul alergologic a iesit ca sunt alergica la praful de casa si polen.operatiile succesive nu rezolva problema, iar doctorul alergolog mi-a propus desensibilizare injenctabil sau cu picuri care pe o perioada de 4-5 ani dar costurile sunt prea mari si nu pot sa suport atata timp pe plan finainciar.vindericarea am intzeles ca nu exista.va rog daca putetzi sa imi recomandati ceva tratamente de ameliorare si ce ma deranjeaza cel mai mult in ultimul timp este ca nu am miros deloc !!!!!!! :(
am facut tratamente cu aierus, nasonex, vitamina A uleiosa, claritine tralalala:))) da nu au efect doar pe moment
2 comentarii
0
22-01-2012, ora 22:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
a venit timpul sa va schimbati modul de gandire
odata cu acest lucru o sa intelegeti ca absolut tot ce ne inconjoara.. si mai cu seama absolut Tot ce mancati Influenteaza metabolizmul, activitatea celulei..si reactiile ei.
O celula intoxicata, incarcata cu ardicali liberi.. nu mai poate lupta cu alergenii si reactioneaza diferit
trebuie sa gasiti un medic Homeopat, un medic nutritionist, un medic care priveste omul ca un integru.. nu pe bucati
care sa va excluda din alimentatie toate produsele alergene.. pentru tot restul vietii
sa va ajute sa faceti cure de durata de dezintoxicare
o sa va aleasga un tratament naturist pentru restabilirea PH..lui normal din celula
si o o sa fiti surprinsa cum fara nici un medicament o sa va simtiti mult mai bine
0
27-01-2012, ora 21:49
mariaRus
Nu este medic/terapeut
mariaRus
multumesc foarte mult pt. sfaturi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Produsele chimice din praful de acasă prezic apariția astmului și alergiilor la copii
  •