Rinita catarala faringotonsilita

17-10-2013
claudia13
Nu este medic/terapeut
claudia13
Buna ziua, ieri am fost la un medic orl si mi-a dat acest diagnostic.vreau sa specific k nu am nici o simptoma la nivelul gatului mi-a zis ca am un inceput de otita si o ciuperca la nivelul amigdalelor si mi-a dat acest tratament :nazomer, pirasol, tantum verde, brufen si nimesulid si mi-a zis sa nu mai fumez o sapt(ceea ce este mai greu k sunt fumatoare).intrebarea mea este cat sa iau acest tratament deoarece nu m-i s-a spus nimic si daca am ceva foarte grav.astept un raspuns va multumesc anticipat!!!
4 comentarii
0
17-10-2013, ora 20:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
prea mukte controverse
1. daca nu ai nimic la nivelul gatului... de ce ai mers la ORL?
care sunt simptomele care te deranjeaza?
2 tratamentul indicat.. nu are nimic in comun cu otita despre care scrii si nici despre asa zisa ciuperca pe amigdale
cred cave cazul sa consulti un alt medic orl..si sa afli un diagnostic corect
3 fumatul o sa.l ladi...finndca problemele o sa se agraveze...
0
17-10-2013, ora 22:46
claudia13
Nu este medic/terapeut
claudia13
Va multumesc pentru raspuns, eu m-am dus la ORL deoarece ma durea urechea si maseaua, am luat timp de o sapt. augumentin si am vazut ca nu ma lasa am fost la dentist cat si la ORL.
Eu iam spus doctorului ce simntome am si mia dat acest tratament.
La nivelul amigdalelor simt o intepatura ca si cum as fi racita.

Va multumesc,
0
20-10-2013, ora 17:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca durerea este de la o problema dentara! corect?.. sa gadit ceva la stomatolog?
0
21-10-2013, ora 11:35
claudia13
Nu este medic/terapeut
claudia13
mai mult ca sigur de la masea era, eu m-am dus la ORL crezand ca am curent acum ma simt bine si cu amigdalele sunt ok.continui sa iau tratamentul pana miercuri...eu m-am speriat cand am vazut acel diagnostic crezand ca am ceva grav si doctora de la orl nu mi-a zis nimic decat sa ma las de tigari, sa fac o paranteza este o doctora care nu suporta tigarile si la toata lumea zice la fel.eu va multumesc din suflet pentru raspuns mai mult m-ati linistit d-voastra decat medicul la care am fost.in orice caz cand ajung la mine in Pitesti voi consulta si alt medic de acolo...momentan sunt in braila...o zi buna va doresc!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.