Rinofaringita acuta

11-02-2018
Moonlight15
Nu este medic/terapeut
Moonlight15
Buna ziua, sper ca Domnul Flueraru sa imi raspunda. In urma unui consult la ORL( m-am dus pentru ca racisem) am fost diagnosticat cu Rinofaringita acuta plus o adenopatie cervicala, care e sub mandibula gen. Cand m.am dus erau foarte inflamati, palpabili pentru ca ii am pe ambele parti. La inceput au fost durerosi, acum nu mai sunt absolut deloc durerosi. Am primit tratament pentru o saptamana cu antibiotice plus paracetamol 5 zile de 2 3 ori pe zi plus ceva picaturi de dat in nas. Ce sa apun.. Ma simt bine, umflaturile s.au retras.. Dar daca bag capul in piept sau bag degetul mai adanc sub mandibula ii pot scoate de acolo gen. Sunt cam cat o boaba de fasole, mobili si nedurerosi. Sunt ok asa? Sa ii las asa? Sau sa consult alt medic. Si inca ceva.. Inca mai am niste puncte rosii in gat, ca cele de la prima consultatie, doar ca au mai trecut. Astept un sfat, multumesc mult !
2 comentarii
0
11-02-2018, ora 16:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ganglionii se lasa in pace, NU se papleza, nu se cauta...
orice deranj. nu permite vindecarea si retragerea lor
0
11-02-2018, ora 17:16
Moonlight15
Nu este medic/terapeut
Moonlight15
Adevarul e ca ii palpez mereu.. Am pitici pe creier.. Cred ca drept dovada cel din dreapta, pe care nu il palpez asa dez e mai micut... Daca au dat inapoi totusi e semn de infectie sau virus in organism nu?
Adaugă un comentariu / răspuns

07-12-2017, ora 13:40
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Grintuss
Tuse seaca sau productiva? Grintuss protejeaza mucoasa si calmeaza tusea.
Disconfort, senzatie de durere, toate aceste simptome ale tusei seci sau expectorante pot fi indepartate foarte usor cu ajutorul gamei Grintuss. Cu o formula 100% naturala pe baza de Miere si Poliresin (un complex molecular natural format din rasini, polizaharide si flavonoide din Grindelia, Patlagina si Helichrysum), produsele asigura o actiune complexa, protectoare si emolienta a tractului respirator. Produsele GrinTuss sunt dispozitive medicale si sunt disponibile in farmacii. Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK