rinoplastie+deviatie de sept

07-12-2009
iol_23
Nu este medic/terapeut
iol_23
Am deviatie de sept si deasemeni si nasul este stramb. As vrea sa stiu daca se pot face in acelasi timp operatia de deviatie de sept si cea de rinoplastie sau este mai bine sa la fac pe rand. Recunosc ca pentru mine ar fi bine daca le-as face pe amandoua odata ca sa scap mai repede si ca sa nu ma operez de 2 ori.
3 comentarii
0
07-12-2009, ora 22:41
Dr. Daniel Popescu
Identitate neconfirmată
Dr. Daniel Popescu
Ambele aspecte se corecteaza simultan.
0
17-03-2010, ora 17:30
stomy
Nu este medic/terapeut
stomy
buna ziua! sunt baiat si am 18 ani! problema mea este ca am deviatie de sept, rareori pot respira pe nas si am secretii tot timpul:(! plus ca am mostenit din familie nasul cam mare...! as vrea sa rezolv problema cu deviatia de sept si sa-mi micsorez putin nasul print-o operatie(am int ca se pot face in acelas timp)! intrebare! aceste 2 operatii se pot face la un spial de stat?nu am de unde sa dau 1500 euro la o clinica particulara...am inteles ca la stat se poate face operatia mixta undeva la 500-6oo euro! ast un raspuns! multumesc!
0
21-03-2010, ora 22:17
alina_89
Nu este medic/terapeut
alina_89
am inteles k poti face operatia la spitalul sf maria initial nu t costa nimic dak esti asigurat C.A.S. nu stiu sigur asa am inteles si eu. am aceeiasi problema k tn vreau sa ma operez si nici eu nu-mi permit sa dau 2000 d euro p o astfel d operatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Complicațiile rinoplastiei
  • Operație deviație de sept - tot ce trebuie să știi (ghidul pacientului)
  • Deviația de sept - cum o recunoști și când trebuie tratată
  • Deviația de sept: Intervenția chirurgicală este o abordare mai eficientă decât utilizarea spray-urilor nazale
  •