Rinosinuzita cronică etmoido-maxilară stânga

05-05-2018
Atacant
Nu este medic/terapeut
Atacant
Bună ziua! Acum 20 de ani am fost diagnosticată cu epilepsie, la vârsta de 12 ani, în urma unui examen ct, am urmat mai multe tratamente medicamentoase din câte mai retin in ordine:kepra, neurontin, depakine, lamotrix și in cele din urma lamictal(400/zi). Cel din urmă fiind cel mai eficient, stopându-mi crizele. Însă s-au indesit emoțiile epigastrice și automatismele verbale, zâmbet necontrolat în special la emoții pozitive, bucurie luare prin surprindere, și in timpul somnului, mai dese fiind in perioada ciclului menstrual. De curând am efectuat un examen IRM cerebral cu substanța de contrast iar rezultatul este: Rinosinuzita cronică etmoido-maxilara stânga. Restul rezultatului fiind în limite normale. Al 2-lea examen a fost un examen PET scan cu 18 FDG la Oradea, rezultatul fiind: aspect Pet in limite normale.Urmează să mai efectuez un examen, video EEG monitorizata, dar deoarece examenele la care l-am facut si mai urmeaza sa le fac sunt costisitoare voi mai astepta. Posibil crizele si episoadele epileptice să se fi declanșat de la rinosinuzita netratată?
Vă mulțumesc anticipat!
1 comentarii
1
06-05-2018, ora 19:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
asta poate sa spuna doar un medic ORL.. care vede si nasul pacientului si CD de la investiagtie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: