rinosinuzita, durere de ureche pe partea stanga

01-12-2007
CIBI CIBI
Nu este medic/terapeut
CIBI CIBI
am o rino sinuzita si o deviere de sept pe partea dreapta.timp de aproape un an am avut secretii care se scurgeau din nas pe gat si tuseam ca sa expectorez.a fost groaznic am umblat din medic in medic si acum ma simt ceva mai bine dar de pe nara dreapta tot se mai scurg secretii.problema mea este ca nu stiu ce sa fac uni doctorii mau sfatuit sami fac operatia de sept dar eu puteam respira nomal numai ca nu puteam elimina secreetiile normal.ma doare si urechea stanga acum respir mai mult pe nara stanga si simt cum tot aeru se duce spre ureche.am amigdalitele si polipii scosii.ce ma sfatuitii sa fac.
2 comentarii
0
01-12-2007, ora 00:00
azzazza
Nu este medic/terapeut
azzazza
am avut si eu o astfel de problema.la mine a fost ceva mai grav.eu te sfatuiesc sa te duci la orl panduri, un spital foarte bun, cu doctori foarte buni(etajul 2, sectia 1 si nu numai).m-am operat de rinosinuzita si rinita acum o luna si ma simt foarte bine.nu mai am nici un fel de dureri si operatia a fost foarte ok.deviatia de sept trebuie facuta chiar daca nu ai probleme cu respiratia.probabil durerile de ureche se trag de la deviatia de sept.eu inca nu mi-am facut deviatia de sept, dar astept si sunt ferm convinsa sa o fac.
0
01-12-2007, ora 00:00
CIBI CIBI
Nu este medic/terapeut
CIBI CIBI
Mai stie cineva care a facut operatia de deviere de sept cum se simte dupa.am inteles ca e mai rau.mie frica sa nu se agraveze problemele mele mai ales ca am si sinuzita.ce sa fac?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când sunt indicate antibioticele în otită/ otalgie (durerea de ureche)
  •