riscul de a ramane insarcinata.?

17-01-2011
inger dulce ana
Nu este medic/terapeut
inger dulce ana
vreau sa va intre dak am luat doua zile pastile si apoi doua zile am facut pauza si apoi am inceput din sa iau
si am avut contact sexual si prezervativul folosit s-a rupt exista riscul de a ramane insarcinata pot lua pastila de a doua zi
sa fiu sigura
sacontinui cu anticonceptionalele?
astept raspuns foarte repede
sunt disperata
106 comentarii 12 3 4 Înainte ›
0
17-01-2011, ora 17:31
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Exista risc de a ramane insarcinata, cum sa nu, ia pilula de a doua zi si foloseste prezervativ pana la menstruatia de luna urmatoare, nu mai lua pastile.Trebuie sa fii serioasa cu administrarea pilulelor cu hormoni, nu te juca si nu le lua doar cand ti se pare, acestea mai au si reactii adverse daca nu sunt administrate corect si regulat.Cum apare ciclul in februarie incepe o noua folie de contraceptiv...
0
17-01-2011, ora 18:17
inger dulce ana
Nu este medic/terapeut
inger dulce ana
multumesc mult pentru raspuns m-ati linistit osa am grija
dak i-au pastila doar dimineata nu are nimik asa
????????????????????/
0
17-01-2011, ora 18:17
inger dulce ana
Nu este medic/terapeut
inger dulce ana
nu am avut posibilitatea pana acum
0
21-01-2011, ora 17:32
denisavalentina
Nu este medic/terapeut
denisavalentina
va rog frumos sami raspundeti si mie. am 12 ani si mia aparut un glod tare dupa ureche si unul mai mic in cap.mie frica si nu stiu ce este
0
23-01-2011, ora 18:19
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Denisa, nu inteleg ce ti-a aparut..un nodul, ceva ca un neg ? Sau ca o crusta, o portiune de piele tare care te si mananca si o poti da deoparte cu unghia ?
0
26-01-2011, ora 13:21
inger dulce ana
Nu este medic/terapeut
inger dulce ana
vreau sa va intreb acum o saptamana am luat pastila de a doua zi Escapelle si dupa sapte zile adik luni mi-a aparut o secretie dar a doua zi s-a oprit a mai venit doar putin si alte simptome nu am avut.e reactis la pastila??? trebuie sa ma ingrijorez??? luni vreau sa merg si la un control sa fiu sigura.astept raspunsul cat mai repede.multumesc
0
26-01-2011, ora 20:01
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu te ingrijora, e reactia de la Escapelle.de asta ti-am spus sa astepti menstruatia adevarata din februarie, pana atunci vei mai avea diverse scurgeri/sangerari de scurta durata datorita acestuia.
0
27-01-2011, ora 12:08
inger dulce ana
Nu este medic/terapeut
inger dulce ana
va multumesc mult de ajutor oare e in regula dak continui cu logest sau trebuie prescris alt anticonceptional???
m-am speriat cand am vazut ca a doua zi nimik, ieri putin si azi putin.o sa am mare grija de acum in colo, sincer mi-ati fost de mare ajutor.persoana cu care am avut relatia
mi-a spus ca el nu are nici o vina eu sunt de vina ca nu l-am ascultat sa facem fara dar na fiind o persoana noua pt mine si necunoscuta
eu zic ca am procedat coresct chiar dak s-a intamplat ce s-a intamplat.nici nu a vrut sa aude ca trebuie sa imi dea bania trebuit sa ma descursc singura.acum 2 ani jumate am mai patit asta o data are ceva dak dupa atata timp am apelat iara la aceasta solutie?si na data trecuta baiatul m-a ajutat.sunt oameni si oameni.normal trebuia sa ma ajute si el ca doar na ma scuzati acum nu am facut de una singura.ma bucur ca s-a rezolvat
0
27-01-2011, ora 17:44
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Continua cu Logest..Ce sa-ti spun, tine si tu langa tine un barbat caruia sa-i pese de tine, de sanatatea ta, sa te ajute la un necaz..
0
27-01-2011, ora 22:04
anycutza70
Nu este medic/terapeut
anycutza70
buna. sunt ana am 18 ani si am o durere de spate ingrozitoare. cand miam facut radiografie mi s-a sp k am piatra la rinichi. as vrea sa ma operez, dar pe langa asta am si diabet (dependenta de insulina) de la varsta de 14 ani jumate. Si as vrea sa stiu dak pot sa ma operez? Poate reusesc sa scap de problema asta. sa nu ma mai plang tot timpul k ma doare spatele? as fi foarte recunoscatoare dak puteti sa imi raspundeti. va multumesc
0
29-01-2011, ora 12:50
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Esti sigura ca de la acea piatra te doare spatele ? Ce dimensiuni are piatra ? Nu e asa de simplu, nu e deajuns ca tu sa doresti o interventie chirurgicala, datorita diabetului dependent de insulina trebuie facut un control metabolic al DZ, trebuie evaluata functia renala si monitorizata tensiunea arteriala. Solicita parerea urologului, dar raspusul definitiv va fi dat dupa o internare prealabila la urologie si investigatiile e rigoare.
0
02-02-2011, ora 22:45
MADA MADA
Nu este medic/terapeut
MADA MADA
buna seara!
am s eu o mare problema...am niste scurgeri destul de urat mirositoare si dureri in acea zona...am crezut ca este candida si am luat ovule.Cervugid,...insa scurgerile tot au aparut.Aveti idee cum pot trata sau necesia un consult...sper sa nu fie nimic grav.
Si inca o problema...mi-au aparut pe mana dreapta in zona degetelor 2 pete destul de aspre care ma si mananca.Aveti idee ce pot fi?Astept raspuns urgent.
Va multumesc!
0
05-02-2011, ora 10:43
inger dulce ana
Nu este medic/terapeut
inger dulce ana
dak nu mi-a aparut nici o sangerare si nu am alte simptome e cazul sa ma ingrijoresc? multumesc cam intr-o saptamana trebuie sa imi vina menstruatia sper sa fie ok.multumesc
0
30-03-2011, ora 19:04
inger dulce ana
Nu este medic/terapeut
inger dulce ana
vreau sa va intreb dak prietenul meu a avut candida dar a luat tratatment si cred ca acum e ok a trecut se poate sa iau si eu am avut relatii sexuale.e cazul sa ma ingrijorez
sau nu.multumesc
0
30-03-2011, ora 19:10
inger dulce ana
Nu este medic/terapeut
inger dulce ana
tre sa specific ca ne-am protejat
dar am facut si fara la inceput, e cazul sa ma ingrijorez
pana acum nu am avut nici un simptom
0
19-04-2011, ora 20:53
Krystyna.Kryss
Nu este medic/terapeut
Krystyna.Kryss
buna am si eu o problema iau de un an mercilon am my facut pauza ultimul contact sexual lam avut pe 15ianuarie si cam dupa 2-3 zile am intrerupt sh pastilele pan in momentul de fata mia venit regulat menstruatia dar luna aceasta ma insemnat de miercuri seara sh a tinut menstruatia pana joi noapte-vineri dim.eu joi vazand ca mia venit menstruatia am incept sa iau pastilutele ceea ce ma ingrijoreaza este ca joi pe 21 voi avea contact sexual sh nush dak voi fi protejata va rog datimi un raspuns urget.va multumesc
0
08-05-2011, ora 22:42
irina maria i
Nu este medic/terapeut
irina maria i
dezametazona intarie mesntruatia?
0
08-05-2011, ora 22:45
irina maria i
Nu este medic/terapeut
irina maria i
as avea si eu o intrebare:am luat postinor 2 si pana la venirea ciclului menstrual am facut 3 injecti cu dexametazona...aceasta creaza intarieri ale ciclului menstrual?..dupa potinor am avut ciclu regulat, dar acum ar trebuii sa imi vina si nu am nici 1 simtoma...dexametazona poate crea modificari?
0
12-05-2011, ora 15:51
kapsunikaaa
Nu este medic/terapeut
kapsunikaaa
Buna ziua!Am si eu o mare ingrijorare...trebuia sa imi vina pe data de 04.05.2011 si azi suntem in data de 12.05.2011 si nu mi-a venit...am stari de somnolenta si ma dor sani.Insa tin sa mentionez ca luam anticonceptionale si de 2 luni le-am intrerupt, dar luna trecuta mi-a venit, , , , este posibil sa fiu insarcinata?Va rog frumos sa ma ajutati.Va multumesc fruumos!
0
16-05-2011, ora 20:42
Just.me.nobody_else
Nu este medic/terapeut
Just.me.nobody_else
Buna domnisoarelor si doamnelor...as avea si eu o nelamurire..in 28 aprilie mi-a venit CM, tot atunci am inceput sa iau antinconcept. Yasmin.pe 1 mai am avut primul meu contact sexual cu prietenul meu..amandoi am fost virgini.am folosit si prezervativ..insa dupa ce am scapa de CM am renuntat la prezervativ si l-am lasat sa "se termine" in mine bazandu-ma pe ideea ca daca iau anticoncept. corect, la aceeasi ora nu o sa raman insarcinata..insa ma framanta gandul ca poate am ramas, informandu-ma de pe tot felul de site-uri cum ca anticonceptionalele isi fac efectul abea dupa a10a pastila, cand incepi sa iei pt prima data..maine o sa imi fac si un test de sarcina..dar pt o incurajare..si ca sa pot sa dorm mai linistita la noapte, voi ce credeti? sunt sanse sa fiu insarcinata, sau nu? va multumesc anticipat si astept raspunsuri cu nerabdare
0
16-05-2011, ora 20:52
Just.me.nobody_else
Nu este medic/terapeut
Just.me.nobody_else
Ce am uitat sa mentionez, miercuri termin folia de anticoncept.si o sa astept CM cu nerabdare..insa as vrea sa stiu daca totusi exista riscul de a fi insarcinata..si daca pe viitor pot sa il las sa termine in voie..fara sa stam aman2 cu grija.
0
17-05-2011, ora 15:08
AlinaGC
Nu este medic/terapeut
AlinaGC
buna ziua.ma numes Alina si am o mare problema...am avut menstruatie acum 12 zile si tot atunci am avut contact sexual...menstruatia a mai continuat si dupa aceea cam 2 zile...mentionez ca iau anticonceptionale YAZZ de cateva luni, mai mult de 6 luni si nu am uitat sa iau vreuna...acum, de 2 zile am niste scurgeri maronii, destul de dese...ce mi se intampla?astept un raspuns, va rog din suflet!multumesc!
0
07-06-2011, ora 23:35
vasilica20
Nu este medic/terapeut
vasilica20
am 20 de ani si am ciclu menstrual foarte rar de 2, 3 ori pe an, am avut acum 10 zile un contact sexual neprotejat cu prietenul meu care nu a ejeculat in mn, e primul meu contact, oare am ramas insarcinata in ciuda faptului k ultima mentruatie am avut-o in luna februarie?
0
08-06-2011, ora 17:38
ninho7
Nu este medic/terapeut
ninho7
as doris sa intreb daca ciclul menstrual poate aparea fara ca inainte cu citeva zile sa se intareasca sinii si sa am dureri
0
10-06-2011, ora 19:18
valeNNNtina
Nu este medic/terapeut
valeNNNtina
poate aparea si fara sani durerosi +dureri...dc nu?
0
16-06-2011, ora 16:21
alexalexa
Nu este medic/terapeut
alexalexa
buna...am 20 de ani...as vrea sa incep cu faptul ca anul trecut in luna aprilie am facut un avort, iar acuma incercam de vreo 3 luni sa raman insarcinata si nu se intampla!este posibil sa am ceva probleme?perioada in care trebuie sa ma imbolnesc este 22-26 luna aceasta dar am mici nelamuriri...ma ustura sfarcurile la atingerea lor ceea ce nu am mai patit pana acuma si ma dor pe extremitati...este oare posibil sa fiu insarcinata?de cateva zile am scurgeri de culoare alba si usor mirositoare...ajutatima va rog cu un raspuns pentru ca nushtiu ce sa mai cred...va amultumesc mult!
0
20-06-2011, ora 21:47
alexa4you
Nu este medic/terapeut
alexa4you
sunt virgina, dar eu si prietenul meu ne-am jucat acum cateva zile si dupa ce a ejaculat in palma, s-a spalat pe maini cu sapun si apoi m-a atins in zona genitala dar fara sa introduca degetul in vagin.Mi-a intarziat menstruatia cateva zile luna aceasta si obisnuia sa-mi vina regulat, am semnele dupa care urma sa-mi vina:azi m-a durut stomacul, ma dor sanii de 2-3 zile si s-au si umflat putin, sunt cam obosita desi nici nu prea am dormit, si pe mine de obicei ma dor si articulatiile cand imi vine menstruatia fiindca am romatism si astazi m-au durut picioarele.E posibil sa fi ramas insarcinata, caci nu stiu cat rezista spermatozoizii in aer si daca pot sa raman fiind virgina?Va rog sa imi raspundeti, multumesc anticipat.
0
20-06-2011, ora 21:54
alexa4you
Nu este medic/terapeut
alexa4you
Am uitat sa mentionez, am si scurgeri de culoare alba dar acestea le am mereu.
0
25-06-2011, ora 18:37
lumi2011
Nu este medic/terapeut
lumi2011
Chiar atat de usor nu se fac copiii. Pt linistea ta fugi la farmacie si cumpara un test de sarcina, afli raspunsul in 10 min. Nu te speria ca nu ai de ce.
0
16-07-2011, ora 00:13
araluk
Nu este medic/terapeut
araluk
Buna ziua as avea o intrebare mi-a intarziat ciclul 2 sapt pt prima oara dupa o sapt de intarziere am facut un test de sarcina si mia iesit negativ, iar la o sapt dupa acel test mia venit ciclul atunci am inceput cu anitconceptionale aceleasi pe care leam mai luat prescrise de ginecologul meu, ciclul mia venit normal insemanand ca m-a tinut 6 zile ca si inainte dar la aproximativ o sapt dupa ciclu am inceput sa am scurgeri maro inchis cu firicele gelatinoase si am dureri pe sub burta gen menstruatie, am crezut ca va fi ceva ce va trece dar este deja de 2 sapt acele scurgeri.Doresc sa mai mentionez ca ultimul contac sexual l-am avut in 29 mai.Urmeaza sa ma duc la un control luni dar as dori sa aflu o parere pana atunci.
Adaugă un comentariu / răspuns
106 comentarii 12 3 4 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Sunt însărcinată?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •