riscul de a ramane insarcinata.?

106 comentarii 1 2 34 Înainte ›
0
18-06-2012, ora 16:55
nicol35
Nu este medic/terapeut
nicol35
buna nu am ramasde11 ani gravida si acum nu mea venit de 6 zile ce se intampla. ms
0
23-06-2012, ora 22:12
black99
Nu este medic/terapeut
black99
buna...am intrebare...mi a intarziat menstruatia 5 zile..iar inainte (adica pe 18 19, iar pe 20 trebuia sa mi vina)am facut dragoste cu iubitul meu dar astea nu si a dat drumul in mine..se poate sa fii ramas insarcinata?va rog raspuns!:((
0
23-06-2012, ora 22:32
black99
Nu este medic/terapeut
black99
4 zile...pardon...sunt foarte speriata...
0
24-06-2012, ora 15:08
suparatamereu
Nu este medic/terapeut
suparatamereu
fa un test de sarcina...de preferat dimineata.
0
09-07-2012, ora 07:49
Maria2o
Nu este medic/terapeut
Maria2o
Buna !! Am si eu o problema...nici nu stiu cu ce sa incep...Deci pe 1 iunie mi-a venit menstruatia.iar dupa o saptamana am facut sex neprotejat cu prietenul meu..mi-am luat imediat dupa 5 min ce s-a intamplat am luat postinor.. iar dupa cateva zile mi-a venit din nou menstruatia..sau am avut scurgerii...m-a tinut cam 5 zile..si am intrebat la farmacie in ziua knd am vazut ca am scurgeri, mi-a zis ca asa se intampla.Aceasta mi-a spus sa nu'mi fac griji ca nu o sa raman insarcinata...Idea e ca mi-e frica sa nu fie riscul acesta din cauza ca nu mi-a venit luna asta tot pe 1! Va rog frumos sa imi raspundetiii ! Va multumesc frumos !
0
12-07-2012, ora 11:53
ioanabarboi
Nu este medic/terapeut
ioanabarboi
una!
Am o intrebare:daca poate fi considerata sarcina, atunci cand apar arsuri, si putin sanii umflati la 4 zile si usoare dureri de cap de la contactul sexual neprotejat care a avut loc in per. fertila, iar la 3 ore de la contact a avut loc o sangerare, iar in urm doua 2 zile secretie era roz, si f putina?
Multam!
0
12-07-2012, ora 16:15
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
daca erai in perioda fertila da exista riscul unei sarcini, sanii umflati sunt primul semn, si picaturile roz pot simboliza nidatia. test de sarcina iti recomand!
0
12-07-2012, ora 20:48
Maria2o
Nu este medic/terapeut
Maria2o
Va rog puteti sa imi rapsundeti si mie..sunt putin confuza.Acum am niste scurgeri..dar foarte putine si au culoarea la fel cum imi vine deobicei si sunt impreuna cu cheagurii...nu am nici-o durere...nimic..!!! am nevoie de de raspuns!!
0
13-07-2012, ora 00:53
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
daca ai luat postinor nu iti fa probleme, idea e ca dupa ce iei postinor se deregleaza tot ciclul menstrual, de aia nu ti a mai venit pe intai, . nu ai cum sa fi ramas insarcinata deoarece administrat conform prospectului e foarte eficient. si eu am luat de doua ori postinor si nu am ramas insarcinata. ai multa grija pe viitor, foloseste protectie. te poop, anunta ma ce s-a intamplat, daca est prea stresata ia un test de sarcina si fa-l insa dupa parerea mea cred i 100% cred ca nu esti insarcinata doar putin dereglata hormonal. acum mestruatia ta e diferita din cauza acestei pilule, e normal
0
13-07-2012, ora 12:31
Maria2o
Nu este medic/terapeut
Maria2o
Ahh sper si eu...idea e k eu sunt plecata in grecia..si sunt la ai mei si nu pot sa fac nimic ciudat!!!! m-am gandit sa ma duc la farmacie..dar..evident k daca sunt de multi ani aicii...ma cunosc cam toata lumea din zona asta..:-? k sunt si multi romanii..etc..nu conteaza asta...de vreo 3 zile imi curge sange dar putin si...e cam rozaliu asa..idea e k knd mi-a venti acel ciclu dupa pastila...am fost la farmacie si mi-a zis sa nu-mi fac grii deoarce asa se intampla si ca sunt din cauza pastilelor...si k exista riscul de dereglarii...eu nu am luat niciodata pastila de a doua zi..pana la incident..si din cauza asta sunt cam speriata !:) oricum multumesc din suflet !:* sper sa fie bine...
0
15-07-2012, ora 19:21
ioanabarboi
Nu este medic/terapeut
ioanabarboi
Ce ar putea insemna un abdomen tare si dureri, la o saptamana de la un contact sexual neprotejat in perioada fertila?Multumesc!
0
17-07-2012, ora 12:29
elizaaa
Nu este medic/terapeut
elizaaa
Pot ramane insarcinata, daca am facut sex neprotejat si dupa 4 zile am avut ciclu menstrual? rasp urgent va rog, sunt ff ingrijorata !!!
0
17-07-2012, ora 12:39
ioanabarboi
Nu este medic/terapeut
ioanabarboi
Poate fi considerata sarcina, atunci cand apar arsuri, si putin sanii umflati si usoare dureri de cap la la 4 zile de la contactul sexual neprotejat care a avut loc in per. fertila, iar la 3 ore de la contact a avut loc o sangerare, iar in urm doua 2 zile secretie era roz, si f putina?In prezent, de fapt, de duminica au aparut niste dureri de burta usoare ca niste dureri menstruale, in conditii in care peste 9 zile ar trebui sa imi vina mestruatia.Se poate vorbi de o sarcina?
Multam!
0
17-07-2012, ora 12:52
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
ioanabarboi: acestea sunt semne de sarcina clar, mai ales daca erai in perioada fertila. sa te convingi iti recomand test e sarcina
0
17-07-2012, ora 12:54
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
elizaaa, ia mai bn un test dde sarcina la tine sansele sunt 50-50. e destul de mare riscul. test de sarcina reomnd si in cazul tau. unele femei pot avea menstruatie si peste sarcina
0
17-07-2012, ora 13:59
elizaaa
Nu este medic/terapeut
elizaaa
Sa inteleg ca pot ramane, chiar daca am avut ciclu menstrual, dupa...?
0
17-07-2012, ora 15:31
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
nu conteaza ti am zis k unele femei au ciclu peste sarcina, avut si eu o prietena care a avut ciclu pana in luma 3. eu una nu am av niciodata probleme caci m am protejat nu am mrs la ris, eu iti sugerez sa stai sa astepti s avezi daca ai anumite simptome si pentru siguranta ta s afaci un test. poate nu e nimik.e mai bn totusi s ate asiguri... te pooop
0
20-07-2012, ora 20:02
ioanabarboi
Nu este medic/terapeut
ioanabarboi
Am o intrebare:daca poate fi considerata sarcina, atunci cand apar arsuri, si putin sanii umflati si usoare dureri de cap la 4 zile de la contactul sexual neprotejat care a avut loc in per. fertila, iar la 3 ore de la contact a avut loc o sangerare, iar in urm doua 2 zile secretie era roz, si f putina, plus cu 5 zile inainte de menstruatie au aparut un fel de intepaturila nivelul burtii.
Multumesc!
0
20-07-2012, ora 22:03
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
da ti am mai raspuns. poate fi considerata. pentru siguranta fa u test de sarcina!
0
22-07-2012, ora 22:36
Maria2o
Nu este medic/terapeut
Maria2o
Buna...am si eu nevoie de un raspuns..cum v-am zis mai in sus...am avut mici scurgerii...adica de pe 12..dar primele 3 zile mi-a curs ff putin...si iar dupa a inceput sa imi curga normal numai ca..imi curge cu cheagurii negre..si nu stiu daca e rau sau e din cauza..ca am luat postinor...:)! vreau sa preciezez ca aceste cheaguri seamana foarte mult..cu niste bucatii de carne gen!:) nu stiu daca am fost ff explicita..as dori un raspuns!! va multumesc...o seara frumoasa :*!
0
22-07-2012, ora 23:29
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
e din cauza postinor ului. astea sunt efectele adverse! daca vezi ca nu se regleaza mergi la un medic!
0
22-07-2012, ora 23:35
Maria2o
Nu este medic/terapeut
Maria2o
Multumesc Raluca !:*..Sper sa nu ma tina mult..:) Daca o sa fie ceva care o sa ma mai sperie..o sa va spun:* Multumesc inca odata pentru raspuns
0
23-07-2012, ora 13:35
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
npc.ai grija de tine! in urmatoarea luna ar tebui sa inceapa sa se regleze de la sine!
0
24-07-2012, ora 19:45
4444
Nu este medic/terapeut
4444
buna am si eu o problema am facut sex protejat dar prezervativul sa spart...pot ramane insarcinata in a doua zi dupa terminarea menstruatiei ?va rog sa ma ajutati. as dori sa ma lamuriti si pe mine cand este perioada fertila si cate zile dupa terminarea menstruatiei este perioada moarta.multumesc astept raspuns urgent
0
25-07-2012, ora 00:23
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
buna eu stiu ca perioada fertila incepe cu 2 sapt inainte de menstruatie, acum tu stii cat dureaza ciclul tau menstrual, teoretic nu sunt mari sansele sa fi ramas, ins apractic... du te si ia pastila de a doua zi ca sa fie bine, sa fii sigura ca nu se intampla nimik. eu una asa sugera s ao iei, adik eu una as lua pastila chiar daca nu as fi in perioada fertila, te avetrtizez sa o iei deoarece chiar daca nu esti acum in per fertila, spermatozoizii traiesc 7 zile inauntrul femeii deoarece e mediu umed si cald propice lor. deci peste 7 zile cine stie...pooop
0
26-07-2012, ora 21:07
katakata12
Nu este medic/terapeut
katakata12
Buna ma numesc Catalina si acum 3 luni am fost la medic pentru ca aveam dureri de burta si scurgeri albe in exces si mi sa spus ca am candida...am facut tratamentu corespunzator dar revine mereu culmea este ca de vreo 2 luni imi intarzie ciclu...eu nu il aveam regulat dar imi venea cel putin cu o saptamana inainte (vb de calculele facute de mine in timpul celor 30 zile) dar de data asta nimik..imi intarzie o saptamana si sincera sa fiu sunt cam speriata avand in vedere faptul ca sunt maritata.. si nu ma protejez.ce as putea sa fac va rog mult dati-mi un sfat si mai ales, de ce revine mereu... va multumesc anticipat
0
27-07-2012, ora 09:34
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
de ce nu te protejezi daca ti atat de frica???? fa ti un testd e sarcina daca vrezi ca e gravida, si mergi la medic, eventual ia ti si barbatu cu tine ca e clar ca are si el o infectie, degeaba te tratezi daca o iei inapoi
0
27-07-2012, ora 12:08
katakata12
Nu este medic/terapeut
katakata12
Inainte de toate, multumesc pentru raspuns..si vroiam sa iti mai spun k am fost amandoi la doctor si atat mie cat si lui domnul doctor ne-a dat tratament si lam luat corespunzator nu am avut raport in tot acest timp mi sa spus sa folosesc un detergent pentru rufe dezinfectant tot ceea ce era necear noi am facut dar...trece un timp dupa care revine sincer nu stiu ce sa mai cred..daca mi-ai da un sfat despre ce ar trebui sa fac si nam facut..multumesc mult de tot
0
27-07-2012, ora 16:42
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
uite si eu am av probleme cu candida eu am avut o infectie la gat timp de 3 ani care s-a rezolvat anul trecut dupa ce am scos amigdalele, idee e ca luam antobiotic la fiecare 3 luni tip de 3 ani si tot timpul. imi reaparea din cauza antibioticelor. am luat 2 sapt nistatina care e ceva impotriva acestei ciuperci care apare datorita administrarii prelungite de antibiotic. e ieftin cred ca 25 leui cutia era anul trecut nu mai stiu exact Nistatina sau nistatin nu mai stiu acum depinde de firm acare le face, comprimate. se ia odata la 8 ore timp de 2 sapt, m am vindecat complet de candida, avand in vedere ca 3 ani am luptat cu ea, anul trcuut am luat prima data aceste pastile si m am si vindecat, nu mai am nici o pb. iti recomand sa iei poti lua si fara acordul medicului, mai am prietene care au luat la sfatul meu si s au tratat. da i si sotului tau.cred ca 25-3 5 lei e cutia si are 12 parca nu mai stiu exact. succes! ai incredere in mine am 24 de ani si am ceva experienta...poooop!
0
27-07-2012, ora 16:49
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
acum referitor la cauza pt care iti revine, poate sa fie datorita unui sapun p care il folosesti in zona intima sau a altor produse pe care le folosesti... acolo.stii? sau poate sa fie un detergent cu care iti speli lenjeria intina sau poate fi administrarea de antibiotice, mai poate fi si faptul ca imprumuti pantalonii sau alte haine unor prietene sau cuiva care are aceasta pb si tu nu stii. sau poate fi faptul ca nu ai luat trat corespun zator de la inceput pt a omori ciuperca.
Adaugă un comentariu / răspuns
106 comentarii 1 2 34 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Sunt însărcinată?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •