Rispen 1mg | Forumul Medical ROmedic

Rispen 1mg

06-05-2011
Towelie
Nu este medic/terapeut
Towelie
Va salut. Am si eu o intrebare iau o jumatate de Rispen 1mg seara, doctorul mi-a spus ca in cantitati mici este bun impotriva anxietatii. Cam dupa cat timp ar trebui sa-i simt efectul ? Il iau cam de 10 zile...Multumesc anticipat.
5 comentarii
0
07-05-2011, ora 16:40
Remicade
Nu este medic/terapeut
Remicade
2-3 sapt, Xanax (alprazolam) ai incercat ?
0
07-05-2011, ora 16:54
Towelie
Nu este medic/terapeut
Towelie
Nu...dar nu pot sa iau asa dupa capul meu nu ? Adica daca doctorul mi-a prescris rispen ar trebui sa fie bine nu, sa am rabdare si incredere sau sa recurg la alt tratament
P.S: Doctorul de fapt mi-a spus ca sufar de tulburare de adaptare care in cazul meu implica si anxietate.
0
08-05-2011, ora 12:06
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Ar trebui sa simtiti un efect cam dupa o luna de tratament.
0
16-07-2011, ora 23:10
monicapanait
Nu este medic/terapeut
monicapanait
BUNA SEARA
Iau rispen de 2 mg de 10 ani. Problema e ca eu nu mai am nici un episod psihotic. Am avut acum 10 ani si atat. Cat timp oare trebuie sa mai iau?
MUltumesc
0
31-08-2021, ora 15:17
Un visator
Nu este medic/terapeut
Un visator
Din cauza ca medici psihiatri nu ne baga in seama si nu ne intelege si vor din astea ca noi o sa le luam toata viata ai incercat sa le intrerupi.o sa vezi ca nu mai poti de 11 ani beau si eu si mai mult sunt dependent de ele decat sa mai am nevoie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  •