roaccutane si pregatirea pt sarcina

10-03-2009
tina 25
Nu este medic/terapeut
tina 25
medicul ginecolog mia sugerat dupa o perioada 2 ani de la intreruperea medicamentului pot ramane insarcinata ce parere are dermatologol ? uni dr. dermatologi au sugerat 5 ani. in cartile de specialitate nu este precizat 5 ani.dupa intreruperea rooacutane acneea a recidivat si am luato de la capat cu eryfluid, zinnerit, etc fara nici un rezultat. am urmat trat cu rroacutane 9 luni.ce mai pot face ? cosurile apar pe zona t. va multumesc
recomandati-mi un medic
4 comentarii
0
13-03-2009, ora 18:20
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Din ce localitate sunteti ?
0
15-03-2009, ora 22:52
tina 25
Nu este medic/terapeut
tina 25
sunt din brasov si sunt cadru medical. are vreo importanta ? eu am luat rooacutane si doresc sa-mi rezolv aceasta problema. va multumesc si astept raspuns de la dv.iar legat de biopsia palmara - psoriazis este vorba de sotul meu cu care umblu de 10 ani peste tot in tara > bucuresti, brasov etc. astept raspuns. va multumesc
0
16-03-2009, ora 17:47
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu are importanta daca sunteti cadru medical, insa ati solicitat sa vi se recomande un medic si trebuia sa stiu din ce localitate sunteti pentru a va recomanda un medic din localitatea dvs sau din cea mai apropiata localitate.
Cred ca cel mai apropiat oras ar fi Clujul, unde puteti merge la doamna profesor Cosgarea sau domnul profesor Tataru, la Clinica Dermatologica.
0
16-03-2009, ora 20:15
tina 25
Nu este medic/terapeut
tina 25
va multumesc pt recomandari. o sa iau legatura cu dansii cat mai curand va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.