ROG FRUMOS interpretare ALT|TGP si FIER marit

08-09-2010
PUP_ME
Nu este medic/terapeut
PUP_ME
Buna, mi-am facut toate analizele, din HEMATOLOGIE analizele care nu mi-ai iesit bine sunt Latimea distributiei eritrocitelor rezultat 11.2 valori normale 11.5-14.5 si volum trombocitar mediu rezultat 10.8 valori normale 7.4-10.4 iar din analizele Biochimie -sange mi-au iesit prost urmatoarele AST/TGO rezultat 33 valori normale 10.0-31.0 si ALT/TGP rezultat 76 valori normale: 10.0-34.0 si fierul este 220 unde valoarea normala este 50-170.In rest Biochimia-urina toata au iesit bune si Sediment urinar toate Ok ma sperie ALT/TGP, nu mie rau nu ma doare nimica, ma gandesc ca daca aveam probleme cu ficatul manifestam vreun simptom, nu? Am uitat sa mentionez ca am 23 de ani si un nr mare de kilograme (obezitate) nu am diabet si nici alte boli si glucoza si colesterolul au iesit Ok, toate analizele ok inafara de acestea, la fier este posibil apa minerala sa fie de vina sau cola, ador bauturile acidulate si le beau zilnic nu neaprata Cola dar apa minerala nu lipseste si dulciurile :( Multumesc anticipat
1 comentarii
0
26-10-2021, ora 22:56
Marisk
Nu este medic/terapeut
Marisk
Buna ziua. Ați găsit răspunsul la fierul mărit ? Am și eu pe cineva cu o problema asemănătoare și se panichează un pic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.