Rog Indrumare!!!!

24-02-2015
Maria Ionut
Nu este medic/terapeut
Maria Ionut
Buna ziua,
As dori daca se poate sa ma ajutati. De mai mult de 6 luni de zile am o durere in partea dreapta ( in burta) cam pe acolo unde se afla colonul. Am fost la medicul de familie si imi zicea ca am sindromul colonului iritabil insa nu prezinta simptome pentru acesta: nu am diaree, constipatie, dureri abdominale care sa se calmeze dupa scaun. Durerea mea este continua, aproape in fiecare zi, o durere surda, enervanta si suparatoare. Am fost la un internist si singura problema descoperita a fost colecist usor cudat si ficat putin gras. Am inteles ca de la colecist s-ar putea sa am stari de greata, balonare dar durerea e mai jos de unde e localizat colecistul. Am fost si la un dr chirurg sa exlud apendicita, am fost si la un dr ginecolog si am exclus problemele cu ovarele. Mi-am facut o urocultura si se pare ca am o bacterie numita Klebsiella pneumoniae, bacterie care se ia din spitale insa eu nu am fost niciodata internata. Poate acesta bacterie/ infectie urinara sa dea dureri in partea dreapta? o durere slaba/ surda am si in spate, in zona rinichilor.

Dupa ce tratez aceasta bacterie, si durerea persista ce ar trebui sa fac? Investigatii la colon? Sa verific daca am pietre la rinichi? Sa verific coloana?

Mentionez aproape am terminat tratamentul cu antibiotice pentru bacteria Klebsiella pneumoniae ( din 7 zile mai am 2 zile de tratament) si durerea persista?

Rog indrumare! Ce sa fac pe mai departe!?

Multumesc.
2 comentarii
0
26-03-2015, ora 12:31
roleli86
Nu este medic/terapeut
roleli86
Buna ziua! Ce ati mai rezolvat cu problemele de sanatate ca nici eu nu stiu unde sa mai merg...aceleasi simptome ca ale d-voastra...
0
05-05-2015, ora 23:11
Terapeut Carmen Meresz
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice, TIMISOARA
Terapeut Carmen Meresz
Buna seara,
Durerea este datorita unui blocaj in flexia hepatica a colonului.
Reziduri acide in organism si bila toxica.
Aveti nevoie de un program de detoxifiere si alcalinizare si rezolvati problema.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.