rog raspuns!! pulsatii in crestetul capului

06-09-2015
lili6
Nu este medic/terapeut
lili6
Buna seara, va rog dati-mi si mi un sfat in urmatoarea situatie: in urma cu o saptamana am fost suspusa unei interventii chirurgicale dentare ( corticotomie si aditie de os in partea mandibulei)..la 3 zile dupa interventie au aparut niste dureri in crestetul capului, in partea dreapta in special, in sensul ca daca apas ma doare, iar la interval de cateva minute simt pulsatii din interiorul capului care sunt destul de puternice..mentionez ca in 27 de ani nu am patit niciodata asa ceva, de asemenea urmez tratm cu antibiotic+ calmant prescrise post operator ( augmentin si Solpadeine)..am luat si algocalmin, insa durerea si pulsatiile nu au disparut ( nu mi s a intamplat niciodata la o durere de cap sa iau algocalmin si sa nu mi treaca). Dr paradontolog spune ca e o simpla coincidenta, ca nu e cauza a interventiei..mie imi este greu sa cred pt ca nu am avut niciodata astfel de simtome..m-am speriat f tare, va rog dati-mi un sfat, ce analize trebuie sa fac? va multumesc fff mult! sanatate!
6 comentarii
0
06-09-2015, ora 17:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la un alt medic stomatolog chirría si prezentati-i situatia si daca nu primiti un raspuns care sa va multumeasca mergeti la un neurolog care o sa va consulte si sa va dea un RMN de facut.
0
07-09-2015, ora 10:07
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
Va recomand un examen neurologic si un examen CT cerebral.
0
17-09-2015, ora 22:59
lili6
Nu este medic/terapeut
lili6
Va multumesc pentru raspunsuri! o seara buna!
0
18-09-2015, ora 06:32
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
Cum a evoluat cefaleea pe care ati descris-o?
0
13-10-2015, ora 18:08
lili6
Nu este medic/terapeut
lili6
buna seara! va multumesc inca o data pt mesaj..au durat cam 3/4 zile pulsatiile, fix in perioada de recuperare, in care aveam toata fata inflamata...m-am speriat f tare ca erau foarte puternice, iar eu nu mai patisem asa ceva..din ce am vbt cu dr care m-a operat este posibil sa fi fost si de la calmante, precum si de la reactia antiinflamatoare a corpului...nu am luat decat calmant pt durere, fara antiinflamator, ca nu mi-a permis ortodontul..in cele din urma mi-a trecut si nu a fost nevoie de alte investigatii..de asemenea, durerile nu au mai revenit si nu am ramas cu sensibilitate..cu siguranta a fost de la interventie, intrucat s-a facut pe tot maxilarul, altfel persista durere..inca o data mii de multumiri, multa sanatate!
0
26-10-2015, ora 11:57
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
Sanatate multa!
Dr. Macsuta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.