Rog Raspuns - probleme la stomac

18-02-2016
discutiipechat
Nu este medic/terapeut
discutiipechat
Buna seara. 

Prezint de cateva saptamani, precizez faptul ca traiesc intr o anume stare de stres din anumite cauze, niste mici ulceratii in special pe carful limbii, par a fi anumite papile iritate si parca ar fi marite si sunt de culoare alba.Prezint anumite probleme la stomac, in momentul in care mananc mai pretentios sau beau acidulat, ma umflu si ma doare stomacul pentru cateva minute simtind nevoia sa scot gaze.Probleme cu limba se schimba de la o zi la alta, de fiecare data iritatia se muta in alta zona dar tot pe varful limbii. Am intretinur relatii sexuale cu o doamna, dupa care a doua zi am inceput sa prezint aceste simptome. Am in vedere, eu stiu, posibila transmitere BTS. Nu ne am sarutat sau chestii de genul. 

Va multumesc!
4 comentarii
0
18-02-2016, ora 09:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
limba este Oglinda tractului digestiv
bubitele pe limba este o reactie de apararea organismuli.. sa nu conumi Prostiile care NU le tolereaza stomacul sau intestinele
faci investigatii la gastrologie
0
18-02-2016, ora 15:00
discutiipechat
Nu este medic/terapeut
discutiipechat
Multumesc domnule doctor. Posibil sa aiba vre o legatura cu relatia sexuala intretinuta cu acea doamna. Simptomele pe limba le am prezentat la nici 24 h de la actul sexual. Sa inteleg ca singura prblema ar fi stomacul si stresul, sau poate si un BTS. Ma tot gandesc la HIV.
0
18-02-2016, ora 20:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
vorbeste cu un psiholog
sa te ajute sa scapi de gandurile.. inutile
0
18-02-2016, ora 20:56
discutiipechat
Nu este medic/terapeut
discutiipechat
Se exclude posibilitate unui BTS sa inteleg?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •