Rosata in obraji

07-01-2010
emilianoorosbk
Nu este medic/terapeut
emilianoorosbk
Salutare Ma numesc emil si am 23 de ani, de cand sunt mic tot timpul ma rosesc in obraji: pe sistem nervos, emotiv, schimbari de temperatura, efort fizic sau palparea mai dura a fetei. Am fost la o clinica particulara de DERMATOLOGIE din Bucuresti, si mi au recomandat 2 creme (atoderm de la bioderma ) si (sensibioforte de la bioderma) si dupa urmarea acestui tratament nu au rezultat nici un fel de schimbari. La diagnosticarea doctorului mi sa spus ca nu am nici acnee nici cuperoza nici alte boli de genu "mi sa spus ca ar fii ceva de la sistemul vascular al fetei. am mai fost diagnosticat si cu suflu sistolic de mic "crede-ti ca ar fii si asta o cauza /???.Va rog frumos daca ati mai trecut prin asa ceva sau cunoaste-ti vre' un tratament impotriva acestei boli, , sunt dispus sa o tratez indiferent de pret sau mijloace .
2 comentarii
0
07-01-2010, ora 13:12
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Salut Emile, problemele tale pot fi solutionate de homeopatie, care cunoaste exact simptomele pe care le ai cat si mai multe remedii vindecatoare. Consulta un medic homeopat cu experienta caci este singura solutie care exista pt. astfel de probleme. Nu este nimic grav ce ai, chiar daca este deranjant.
Are in mare parte deaface cu firea ta sau probabil cu anumite dereglari la nivel celular ( dereglarea fierului, de ex.) sau este o boala aparuta inurma unor suparari, rusinari, etc.

Diagnozele si tratamentele medicinei clasice nu au nici un rost, este o problema mult prea subtila pt. medicina clasica aceasta problema. Iti trimit o lista cu medici homeopati, da un click pe "modificati profilul dvoastra"
0
07-01-2010, ora 13:17
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Lucrurile de mai sus sunt valaibile si pt. problemele tale cu corzile vocale...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.