rosu in git fara durere

28-11-2014
romi65
Nu este medic/terapeut
romi65
buna ziua, de cel putin 15 ani sint tot timpul rosu in git fara sa ma doara, dar de aproximativ trei patru ani nu pot bea apa decit calda indiferent ca este iarna sau vara, iar de respirat pe timp rece numai pe gura altfel racesc imediat, am luat foarte multe antibiotice ani la rind pentru dantura, pentru raceli, iar la un exudat faringian mia gasit stafilococul auriu, ar putea fi acesta cauza problemei mele.multumesc foarte mult.mentionez ca amigdalele nu ma dor si nici nu se maresc.
4 comentarii
0
28-11-2014, ora 19:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. e cazul de investigatii al agstrologie
acolo poate fi cauza problemelor din faringe
2 si prezenta stafilococului nu e de neglijat
se face antibiograma..si se foloseste numai antibioticul la care este cel mai sensibil
3 in rest pe forum gasesti sfaturi pentru regim si tratament local
0
29-11-2014, ora 13:34
romi65
Nu este medic/terapeut
romi65
multumesc mult domnulei doctor pentru raspuns, am fost internat anul trecut la iasi la sf.spiridon pentru investigatii gastrologice la prof.cijevschi, mi-a gasit o gastrita cronica in urma unei endoscopii, in rest toate analizele in limite normale, am fost diagnosticat cu sistem hiperchinetic cardio digestiv deoarece ne umblind prin spitale de frica de stres dupa spusele medicului am avut niste palpitatii la inima, am luat tratament sase saptamini cu controloc, motilium, gaviscom si ceva pentru somn dearece nu ma prea odihneam noaptea fiind tot cu gindul la boala, si regim dietetic trei luni dupa care am mincat de toate mai putin prajit sau carne dr porc..M-am simtit foarte bine pina acum in toamna cind sa lasat rece si incepe sa ma deranjeze gitul, asta se intimpla de ani de zile.am sa ma coformez indicatiilor dumnevoastra, o sa incep un nou regim dietetic, am uitat sa va spun ca atunci cind ma deranjeaza gitul am ceva secretii albe foarte mici ce tot imi apar in git si le scuipsi o senzatie de ingitire continua.multumesc mult, o zi buna va doresc.
0
29-11-2014, ora 16:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuei excluse complet Lactatele, fuctele citrice, otetul
si trebuei consult ORL.. sa se examineze amigdalele daca nu cumva sunt cu cazeum
0
30-11-2014, ora 18:41
romi65
Nu este medic/terapeut
romi65
multumesc mult pentru raspuns, o seara buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.